Pondělí, 31. srpna 2020 (17:55) Karlos Lacina

V Brands Hatch McLareny na soupeře nestačily a triumf slaví Barwell Motorsport

Na okruhu Brands Hatch pokračoval dalším podnikem šampionát BritishGT a stejně jako předchozí závod sledovaly napínavé dění zaplněné ochozy podél tratě.

Kvalifikaci ovládl tým Jenson Rocket RJN a především z esportů pocházející James Baldwin se největší měrou přičinil o postavení na pole position. Přestože jejich McLaren trápily problémy s odpružením a vůz strávil na trati polovinu času oproti ostatním přesto čas 1: 24, 797 byl nejrychlejší.
Baldwin potvrdil svoje kvality i při startu do samotného závodu a šel okamžitě do vedení následovaný Robem Collardem. Collard se však musel velice brzy začít věnovat dotírajícímu Loggiemu a Baldwin tak mohl navyšovat svůj náskok. Když se na tuto dvojici dotáhl další Mercedes RAM Racing se Samem De Haanem, který se nekompromisně pustil do svého kolegy Loggieho, mohl se už Collard v klidu věnovat dokončení svého stintu. Těsně předtím než začaly první zastávky v boxech to vypadalo, že Baldwin předá volant OBrienovi s obrovským náskokem, ale jejich snahu zhatil výjezd saffety caru a celé pole se opět sjelo dohromady.

Po ukončení jezdeckých výměn, které se povedly lépe týmu Barwell Motorsport, vedlo celé pole už černé Lamborghini vedené Sandy Mitchellem, OBrien jezdil druhý, následoval Fender s McLarenem 2 Seas Motorsport a pak už dva Mercedesy RAM Racing s Buurmanem a Kujalou. Odstupy mezi jednotlivými jezdci se pohybovaly v rozmezí dvou vteřin, ale během druhé hodiny závodu se pořadí na špici ani jednou nezměnilo. Poslední šance se OBrienovi naskytla při dalším saffety caru v závěru, ale následný restart si Mitchell pohlídal a svému soupeři nenechal ani centimetr místa k předjetí. Tým Barwell tak mohl slavit vítězství před Jenson Rocket RJN , tým RAM vydělal na penalizaci McLarenu 2 Seas Motorsport a získal třetí a čtvrté místo.

V kategorii GT4 slavil svůj první triumf Academy Motorsport s Mustangem. Dvojice Jordan Albert a Matt Cowley podala výborný výkon a po startu z osmé pozice, která byla důsledkem poruchy čidla motoru v kvalifikaci, se postupně dostávala dopředu. Po polovině závodu už byli na druhém místě za Jamie Caroline. Cowley však po jednom z restartů nekompromisně zaútočil a šel do čela a vytvořil si sekundový náskok. Na Caroline však začal dorážet druhý žlutý Aston Martin TF Sport a pouze jejich fatální chyba při které spolu oba týmové vozy kolidovaly a jeden skončil mimo trať, jí ponechala na druhé pozici. Tento incident se pro ně stal osudným po projetí cílem, kdy díky trestu přišel pokles až na šesté místo. Díky tomu získala první podium v této sezoně dvojice Gordon a Green s BMW M4 Century Motorsport. Uspěla i nová Toyota Supra, která projela cílem na čtvrtém místě.

Dalším závodem na programu bude tentokrát tříhodinový závod v Donington Parku 19.- 20. září.