Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 10. dubna 2020 (17:36) Karel Lacina

V elektronické podobě startuje další šampionát SRO s vozy GT.

Veškeré motoristické dění se už zcela přesunulo na monitory simulátorů a počítačů a na několik nadcházejících měsíců se na tom nic nezmění.

Společnost SRO, promotér závodů vozů GT, vypsala nový E Sport Championship, který odstartuje již tento měsíc na Silverstone a zahájí tak sérii Assetto Corsa Competizione, která se odehraje na nejznámějších a nejtěžších světových okruzích. V návaznosti na úspěšný závod v Monze vypsala tři skupiny, které odjedou samostatné závody, a nejlepší z nich se utkají v závěrečném červnovém finále.

Kategorie Pro je vyhrazena pro reálné jezdce GT, Silver pro vybrané sim závodníky a skupina Am pro fanoušky, kteří mají zájem poměřit svoje síly s profesionály.

 


Zahajovací závod proběhne v neděli 26. dubna v Silverstonu a během dalších osmi víkendů se odehraje pět dalších akcí. Sezona skončí 14 června, kdy proběhne velké finále na okruhu, který bude vybrán po veřejném hlasování.

Amatéři začnou 16. května a o účastnících rozhodne otevřená kvalifikace, ze které vyjde 40 nejrychlejších, kteří budou mít zajištěno místo na startovním roštu.

Kalendář Pro and Silver Cup
Silverstone - 26. duben
Total 24 Hours of Spa - 10. květen
Nürburgring - 17. květen
Barcelona – 31. květen
Grand Final - 14. června

Kalendář Am Cup
Silverstone – 16. květen
Total 24 Hours of Spa - 23. květen
Nürburgring - 30. květen
Barcelona – 6. červen
Grand Final - 13. červen

 

 

Zdroj: SRO

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie