Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 9. dubna 2015 (19:46) Pavel Jelínek

V italské Monze roztočí kola formulového Northern European Cupu.

V NECu bude letos mimo Josefa Záruby startovat také Bronislav Formánek

Týdny a měsíce čekání jsou u konce. Již tento víkend se v italské Monze naplno roztočí kola formulového seriálu Northern European Cup.

V průběhu loňského roku jsme mohli v NECu pravidelně vídat brněnského závodníka Josefa Zárubu, který v barvách španělského týmu AV Formula dokázal při závěrečném podniku na Nurburgringu vybojovat premiérové pódiové umístění.

"Loňský rok pro nás byl úspěšný a tak nebyl žádný důvod k nějakým změnám. S týmem Adriana Vallese zůstaneme i v letošním roce," říká Zárubův manažer Jiří Mičánek Jr., a dále dodává: "Jednu novinku bych ale rád představil, a sice, že v letošní sezóně bude mít Česká republika ve vybraných závodech NECu hned dvojnásobné zastoupení. Mimo Jožky bude příležitostně za tým AV Formula nastupovat také Jožkův dlouholetý parťák a kamarád Bronislav Formánek.

Broněk má s dvoulitrovými Renaulty již řadu zkušeností a tak jsme se po loňských startech ve Středoevropském zónovém šampionátu rozhodli posunout zase o kousek dál."

Oba čeští piloti absolvovali poměrně náročný a rozsáhlí testovací program, v jehož průběhu najezdili stovky kilometrů. To zda se podaří nabité zkušenosti proměnit v zisk prvních bodů, se ukáže již tuto sobotu a neděli.

Chcete-li sledovat vystoupení Jožky Záruby a Bronislava Formánka v přímém přenosu, můžete tak učinit prostřednictvím www.formularenault.tv. K dispozici je také livetiming, který naleznete na odkazu www.blancpain-gt-series.com/live.


Slova jezdců:
Josef Záruba: "Do Monzy se moc těším, je to první závod sezóny a všichni se budou chtít předvést v tom nejlepším světle, což chci pochopitelně i já. Těší mě, že pojede i Broněk. Je to jeho první závod, ale i tak myslím, že to srovnání bude zajímavé. Monza je krásná trať. Jsem zvědav na novou Parabolicu, která je oproti loňsku vyasfaltovaná. Obávám se, že už to nebude tolik na srdce a to je škoda."
Bronislav Formánek: "Je to pro mne první závod v NECu a tak z toho mám respekt. V Monze jsem již dříve startoval s Radicalem a tak trať znám. Přesto vše nevím, co mám od víkendu očekávat. Především mi jde o to dobře si zazávodit a užít si víkend. Podle toho jak to vše dopadne, se rozhodneme, jak by měl vypadat zbytek sezóny."

Časový harmonogram:
Pátek 10. dubna
14:15 - 1. volný trénink
16:30 - 2. volný trénink

Sobota 11. dubna
10:15 - kvalifikace
14:05 - Race 1
Neděle 12. dubna
10:30 - Race 2


Kalendář NECu pro sezónu 2015:
11 APR       MONZA (ITALY) BLANCPAIN ENDURANCE SERIES
23 MAY            SILVERSTONE (UK) BLANCPAIN ENDURANCE SERIES
06 JUN       RED BULL RING (AUSTRIA) ADAC GT MASTERS
24 JUL       SPA (BELGIUM) BLANCPAIN ENDURANCE SERIE
01 AUG       ASSEN (HOLLAND) GAMMA RACING DAY
19 SEP       NÜRBURGRING (GERMANY) BLANCPAIN ENDURANCE SERIES
03 OCT       HOCKENHEIM (GERMANY) ADAC GT MASTERS


PR: GP Group s.r.o.

Fotky

Další články