Úterý, 4. srpna 2020 (19:33) Karel Lacina

V italském TCR v Misanu dvakrát zvítězil Eric Brigliadori s Audi.

V Itálii už se závodí na plné obrátky a seriál TCR Italy absolvoval o víkendu na okruhu v Misanu svůj již druhý letošní podnik.

Již při závodě v Mugellu se ve velice dobrém světle předvedl Felice Jelmini, který v loňské sezoně přestoupil s Clio Cupu a hned se se svým Hyundaiem zařadil mezi špičku. V nastoleném trendu pokračoval i v Misanu, kde se v první jízdě okamžitě po startu usadil na čele před Argentincem Francem Girolamim s Hondou týmu MM Motorsport a Salavatorem Tavanem s novou Cuprou Competition.

Dopředu se tlačil i Brigliadori s Audi a krátce se dokonce objevil na třetím místě za Girolamim. Pro argentinského jezdce však veškeré naděje vyhasly v polovině závodu s prázdnou přední pneumatikou. Jelmini jezdil osamocený na čele a v pohodě si dojel pro svůj první velký triumf. Brigliadori musel hlídat za ním jedoucího Tavana, ale vyrovnal se s tím na jedničku a projel cílem jako druhý, Tavano třetí a jako čtvrtý Pellegrini.

Velkou premiéru si odbyla Francesca Raffaele s druhým Audi BF Motorsport. Týmová kolegyně Brigliadoriho měla velké problémy už na startu kde jí zhasnul motor a po velké stíhací jízdě z poslední pozice vybojovala slušné desáté místo. Vše mělo pro Jelminiho dohru bohužel večer u technických komisařů, kteří shledali jeho Hyundai nevyhovující předpisům a následovala nekompromisní diskvalifikace.

Z vítězství se tak mohl dodatečně radovat 20ti letý Brigliadori.

10. Francesca Raffaele AUDI RS3 LMS TCR

Do druhého závodu vyrazil nejlépe Tavano startující ze třetí pozice, za ním byli Imberti a Pellegrini. Pellegrini hodně tlačil a Imberti nebyl schopen jeho tlaku odolat a klesl na třetí příčku a stejně dopadl i Tavano a na čele byl stejně jako v první jízdě Hyundai. Povzbuzený výsledkem z první jízdy jel naprosto fantasticky Brigliadori, pro kterého nová Cupra také nebyla překážkou a chuť si chtěl spravit i Jelmini.

Již v nájezdu do předposledního kola Brigliadori vyzkoušel Pellegriniho, aby v tom posledním nekompromisně zaútočil, využil minimální místo, které mu soupeř nechal a protlačil se do čela a dojel si pro double. Jelmini vyškolil Tavana a jeho průjezdy těsně kolem boxové zídky zvedaly hrůzou vlasy na hlavách všech členů jeho týmu.

Za očekáváním dokončil Girolami, který nedokázal udržet tempo špičky a skončil až jako šestý.