Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 30. července 2020 (20:02) Karel Lacina

V letošním šampionátu BTCC se představí tři nováčci s velkými ambicemi.

V loňském roce dokázal vybojovat první vítězství v BTCC Jake Hill a letos vyjíždí nejen v nových barvách, ale i s novým vozem, když u MB Motorsport vyměnil Audi za Hondu Civic Type R.


" Minulý rok byl pro mě fantastický a musím svému bývalému týmu Trade Price Cars strašně poděkovat. Do té doby jsem mohl pouze naznačovat svoje možnosti a teprve až  v minulém roce jsem měl ideální podmínky abych naplno předvedl co dokážu. Letošní rok pro mě bude úplně jiný. Mám k dispozici auto, které vyhrává šampionát a je čas abych udělal další krok ve své kariéře.

Musím se posunout z nadějného mladého jezdce na pilota, který bude každý závod bojovat na špici. Už při testech jsem zajížděl velice dobré časy, ale závodní víkend je úplně něco jiného a vím , že letos budu muset být v neuvěřitelně kvalitní formě.

Mým cílem je co nejlepší výsledek v šampionátu nezávislých jezdců a týmů, kde je však spousta kvalitních soupeřů".

 


Nástupcem Hilla v Trade Price Cars Racing bude James Gornall. Bývalý britský šampion GT měl být původně jediným letošním nováčkem v BTCC, ale nakonec ho doplní ještě Ollie Brown a Jack Butel. Gornall již se svým novým Audi S3 ukázal svoji solidní rychlost při testech a v Doningtonu nastoupí s velkými ambicemi.


" Cítím se dobře a moc se těším na svůj první víkend v BTCC. Myslím si, že moje příprava byla velice tvrdá a ve startovní listině nebude moc jezdců, kteří by mimo sezonu trénovali stejně jako já. S autem jsem určitě chtěl najet více testovacích kilometrů na suchém asfaltu, ale přestože počasí bylo chladné a deštivé , jsem s novým vozem spokojen a už se těším až vyrazím do boje proti zbytku pole".


S Audi se poprvé představí i Gornallův týmový kolega Bobby Thompson. " Ačkoliv jsme o pauze neměli tolik možností k testování nového auta, to co se povedlo bylo velice pozitivní a myslím, že jsme na dobré cestě. Osobně se soustředím na to, abych o víkendu přivezl z Doningtonu umístění v první desítce.

Musím v kvalifikaci zajet čas, který nás dostane co nejvýše a pak doufat, že budeme mít dobré auto, které nám pomůže se prosadit".

 


Nováčkem ve startovní listině bude také Jack Butel, který na poslední chvíli nahradil v týmu Ciceley Motorsport Dana Rowbottoma. 24 letý Butel má zkušenosti nejen s Formulí 4, ale i s prototypy LMP3, GT4, GT3 a Lamborghini Super Trofeo. S Mercedesem A bude krýt záda týmové jedničce Adamovi Morganovi.


" Je to pro mě skvělá příležitost a hlavně splněný sen připojit se k BTCC. První část sezony se budu hlavně učit s výhledem na rok 2021, ale s pomocí Adama Morgana a našich inženýrů věřím, že dokážu zajet nějaké zajímavé výsledky s ohledem na druhou část.

Tato příležitost přišla úplně na poslední chvíli a už se těším až to rozjedu".

 

 

Zdroj: BTCC

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře