Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 1. července 2020 (18:21) Karel Lacina

V Mugellu startuje o víkendu skvěle obsazený šampionát silničních motocyklů CIV.

O nadcházejícím víkendu už se začne naostro závodit i v Itálli, kde na trati v Mugellu rozjede svoji letošní sezonu šampionát silničních motocyklů Elf CIV.


Do nové sezony vstupuje v roli obhájců titulu v kategorii Superbike tým Barni Racing, který patří i letos k hlavním aspirantům na korunu králů. Tým Marca Barnaba z Bergama má ve svých řadách velký trumf, kterým je již čtyřnásobný italský šampion Michelle Pirro, jenž má k dispozici Ducati Panigale V4 R a tato kombinace bude jen velice těžko hledat konkurenci.


" Jsem moc rád, že už se závody znovu obnovily a budu moci obhajovat svůj trůn. Očekávám letos velice tvrdé bitvy, úroveň jezdců a jejich motocyklů je opět na vyšší úrovni , než v loňském roce, a závody budou vyrovnanější, ale o to víc je to pro mě zajímavější. Chci poděkovat týmu a sponzorům, že jsem opět dostal šanci bojovat o titul v italských superbicích".

 

 

 


Již v sezonách 2017 a 2018 dokázal v týmu Barni své kvality Samuele Cavalieri a i letos dostává šanci na další vylepšení svých výsledků. Pro Pirra to bude ta nejlepší dvojka, jakou by si mohl přát, a na jeho pomoc bude hodně spoléhat.


" Italská motocyklová federace odvedla opravdu výbornou práci, aby mohla začít závody o něco dříve , než ostatní a už se nemohu dočkat až se dostanu na trať. V tomto týmu mám k dispozici vše co potřebuji, abych předvedl svůj potenciál a díky měsícům nečinosti je moje motivace o to větší. Chci poděkovat všem sponzorům stejně jako všem v týmu, že mi umožňují být u toho na samém začátku".


Již na začátku června si dráhu v Mugellu vyzkoušel při soukromých testech tým Kuja Racing a se svojí novou KTM pro třídu Moto3 byl plně spokojen. Za řidítka tohoto špičkového stroje usedne Pasquale Alfano a ve velice nabitém startovním poli určitě nebude do počtu.

17ti letý jezdec z Neapole na sebe upozornil již v roce 2017, kdy získal titul šampiona ve třídě Pre Moto3 a letos je jeho hlavním cílem umístění mezi prvními třemi v konečném pořadí.

 

 


Hodně silně obsazená bude třída Supersport 600, kde se představí několik hvězd , majících za sebou působení v MotoGP. Domáci barvy bude proti nim hájit Team Rosso e Nero , nasazující jezdeckou dvojici Filippo Fuligni a Emanuele Tonassi. Fuligni v týmu působil již minulý rok, který pro něho skončil titulem nováčka roku , a letos už myslí hodně vysoko.

Tonassi už v Rosso e Nero závodil před několika lety v Supersport300 a vrací se tak do známého prostředí. Oba s inovovanými Yamahami R6 už při testech ukázali dobrou rychlost a očekávání jsou hodně vysoká.

 

 

 

 

Zdroj: CIV

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře