Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 28. května 2019 (20:06) Pavel Jelínek

V Nové Pace se závodilo o české body.

V Nové Pace se jelo Mezinárodní mistrovství České republiky

Po pátečních a sobotních přejímkách bylo pro MM ČR v autokrosu v Nové Pace převzato více jak 120 jezdců. Sobotní dopoledne zdramatizoval při tréninkových jízdách Zdeněk Antony, který šel u studánky "přes boudu". Tréninky skončily bez překvapení a na čele divizí byli vesměs favorité, možná své soupeře trochu zaskočil v D6 Petr Šimurda se Škodou 130 LR. V rokli v sobotním odpoledni zkropil závodní trať asi hodinový déšť, ale kvalitě trati to spíš pomohlo. Všechny divize odjely první jízdy, Racer Buggy dokonce dvě.

V neděli se začalo závodit už v osm hodin ráno. A jinak poklidný průběh druhých jízd narušila velká havárie Lukáše Vávry, který při sjezdu od přemostění udělal se svým vozem osm kotrmelců. Po celou neděli byly k vidění zajímavé souboje, zejména v Super Buggy a divizi 6. Závodům přálo počasí, což se odrazilo na početné návštěvě a tím i skvělé divácké kulise. Sportovní komisaři byli při nevybíravých soubojích nekompromisní a hned několikrát potrestali viníky vyloučením za nesportovní jízdu.

 

 

V RB 125 nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách Lea Horniaková a zvítězila před synem dakaristy Martinem Kolomým. Nejpočetnější kategorii kártů vévodil opět Petr Doležal a zvítězil před Kunešem a Rakovcem. Těsně před cílem odstoupil z vedoucí pozice spojené divize TA a D5 po celý víkend dominující Václav Fejfar, který domácí závod pojal především jako test před evropským dvojzávodem v Litvě a Lotyšsku.

Diváci tleskali krásné jízdě Petra Šimurdy s vozem Škoda 130 LR, který se věnuje převážně rally, ale vítězství ve Štikovské rokli si hodně cení. Radost z vítězství v Junior Buggy prožíval i Daniel Pytloun, když pro třetí pozici si dojel domácí Ondřej Medlík. Do finále neodstartoval velký favorit Jakub Novotný. Kdo čekal vítězství Petra Nikodéma v Buggy 1600, nedočkal se.

Skončil třetí, když před ním dojeli Milan Vaněk a Martin Kadlečík. Test svého nového vozu zrealizoval Filip Hartman a bylo z toho sedmé místo. Hodně rychlé a napínavé bylo finále Super Buggy. Po skvělém startu jel v čele Roman Keřka, ale jeho buggy s motorem Tatra udolali Jakub Kubíček a Radek Jordák. Závody měly vysokou sportovní hodnotu.

 

Vítězové 3. závodu MM ČR v autokrosu Nová Paka:

RB160: Oliver Šille

RB 125: Lea Horniaková

RB 250: Arnošt Florián

Kartcross: Petr Doležal

D2: Jan Šindelář

D6: Petr Šimurda

D5+TA: Dušan Horčička

Junior Buggy: Daniel Pytloun

Buggy 1600: Milan Vaněk

Super Buggy: Jakub Kubíček

 

 

Pavel Vydra

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře