Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 10. prosince 2019 (19:50) Karel Lacina

V Saudské Arábii startuje poslední příprava před Dakarem 2020.

Již zítra začne jedna z posledních příprav na Dakar 2020, Sharqiya Baja 2019, kde půjde nejenom o testování, ale také o titul mistra Saudské Arábie v pouštních rally. Zde je pouze dvojice uchazečů o primát a jména Yazeed Al Rajhi a Yasir Seaidan svědčí o kvalitě, která se mezi 51 automobily, 9ti buggynkami, 10ti motocykly a 23 quady představí.


Mezi další velké favority určitě patří Sheikh Khalid Al Quassimi z týmu Abu Dhabi Racing, který nastoupí s extovárním Peugeotem 2008, dvojnásobný dakarský vítěz Carlos Sainz s továrním Mini X Raidu a také náš zástupce Miroslav Zapletal.

Hlavně jako test na Dakar pojímá svůj start v Saudské Arábii Conrad Reutenbach. Zimbabwan je samozřejmě bývalý pilot Citroenu ve WRC a dvojnásobný africký šampion v rally z let 2007 a 2011.

Tentokrát usedá do zcela odlišné techniky, kterou je Can Am Maverick X3 , malá buggynka kategorie T3. Jeho partnerem bude Portugalec Pedro Bianchi Prata. O domácí titul však jedou jiní, především Yousef Al Dhaif, vítěz šampionátu NUTV. Se svým Can Amem to vůbec nebude mít lehké a bude muset čelit minimálně osmi dalším sokům.

 

 

Mezi motocyklisty je o letošním mistrovi již rozhodnuto, královskou korunu si na hlavu nasadil Mishal Alghuneim a v klidu tak může ladit svou KTM pro svůj lednový start na Dakaru. V jedné stopě jedou pouze domácí jezdci s jedinou výjimkou, Othmanem Al Ghufelim ze Spojených arabských emirátů.


Ve stále populárnější kategorii čtyřkolek se naopak bude rozhodovat v Half Moon Bay. Abdulmajeed Al Khulaifi má 21 bodový náskok před druhým Rijádem Al Oraifanem.


Po zítřejším zahajovacím ceremoniálu se všichni ve čtvrtek představí divákům na krátké 4, 32 km superspeciálce. V  pátek a sobotu již čekají těžké selektivní úseky , přesahující 200 kilometrovou vzdálenost.

 


 

 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře