Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 (22:03) Pavel Jelínek

V Toskánsku se pojede finále italského šotolinového mistrovství v rallye.

Městečko Montalcina v Toskánsku a jeho okolí budou o víkendu dějištěm závěrečné soutěže italského šotolinového mistrovství v rally CIRT. Vítěz letošního šampionátu CIRT je již známý a není jím nikdo jiný než Francouz Stephane Consani, pro kterého bude soutěž příjemnou tečkou za sezonou bez výrazných nervů a tlaku.

Společně se svým navigátorem Thibaultem De La Hayem usednou do Škody Fabie R5 týmu Erreffe a budou usilovat o pátý triumf na toskánské šotolině. Řady jeho soupeřů jsou však opět velice silné, na lonské smolné vystoupení, které ukončili technické problémy bude chtít zapomenout italská legenda Paolo Andreucci jenž znovu opráší Peugeot 208 R5 MM Motorsportu.

 

S početnou enklávou Fabií se vydají na trat např. velký Consaniho soupeř Nicolo Marchioro, Giandomenico Basso, Alessio Profetta, Renato Travaglia a s nejnovější verzí EVO Ioannis Papadimitriou, řecká jednička ošlehaná soutěžemi WRC. A ještě jedna Fabia bude hodně sledovaná, s vozem mladoboleslavské značky týmu Peletto vymění dvě kola za čtyři motokrosový exmistr světa Tony Cairoli.

Ve startovní listině je ale i řada dalších velkých jmen jako Andrea Crugnola s Polem, bývalý tovární jezdec Fiatu a Škody Umberto Scandola s Hyundaiem, Luca Rossetti s Citroenem C3 R5 ad.


Soutěž začíná v pátek, kdy je na programu shakedown a po 15 hodině průjezd 1 dvou kilometrovou diváckou RZ, zbývajících sedm testů se pojede v sobotu.

 


 

Zdroj : Faceb

Další články

Komentáře