Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 7. července 2020 (19:58) Karel Lacina

V zahajovacím závodě FIM CEV REPSOL v Estorilu naši jezdci mezi poraženými

V portugalském Estorilu začala v poněkud nezvyklý den letošní sezona šampionátu silničních motocyklů FIM CEV REPSOL, a ve všech třídách se bylo na co dívat.


Svůj letošní program zde zahájila mladá krev startující v European Talent Cupu. Již ve volných trénincích stejně jako v kvalifikaci se skvěle předvedl Kolumbijec David Alonso. V tréninkových jízdách zcela dominoval a kvalifikaci vyhrál i přes pondělní pád.

Alonso byl jediným v první řadě, který nejel svůj debutový závod v této kategorii. Svoje zkušenosti dokonale zúročil v zisk prvního dnešního vítězství. Postupně se dokázal zbavit všech soupeřů a když setřásl i poslední trojici, která s ním držela tempo projel cílem s bezpečným šestisekundovým náskokem. 


Ve druhé jízdě už to tak jednoznačné zpočátku nebylo. Alonso jezdil na špici větší skupiny a záda mu kryl jeho stájový druh z týmu Openbank Aspar Ortela. Ten se však dostal do kolize s dalším jezdcem, hodně ztratil a dopředu už se nedokázal dotáhnout.

Alonso jezdil v pětičlenné skupince, kde mu byl největším rivalem Marcos Ruda. V závěru se Alonso opět odtrhnul a i na podruhé triumfoval.


1. David Alonso OPENBANK ASPAR TEAM
2. Angel Piqueras ESTRELLA GALICIA
3. Alberto Fernandez CUNA DE CAMPEONES

4. Zonta vd Goorbergh TEAM SUPERB
5. Daijiro Sako CUNA DE CAMPEONES
6. Marcos Ruda LAGLISSE ACADEMY
7. Marco Tapia IMPALA LEOPARD
8. Mattia Volpi SIC 58 SQUADRA CORSE
9. Ivan Ortola OPENBANK ASPAR
10. Juan Rodriguez CUNA DE CAMPEONES

1. David Alonso OPENBANK ASPAR TEAM
2. Ivan Ortola OPENBANK ASPAR TEAM
3. Alberto Fernandez CUNA DE CAMPEONES

4. Marco Morelli ESTRELLA GALICIA
5. Filippo Farioli IKONO LAGLISSE ACADEMY
6. Marco Tapia IMPALA LEOPARD
7. Mattia Volpi SIC 58 SQUADRA CORSE
8. Alvaro Carpe HAWKERS FI ARO TEAM
9. Julio Garcia JEREZ ANDALUCIA MOTOR
10. Harrison Voight SIC 58 SQUADRA CORSE

 

 

 


Jako další se na start postavili jezdci ve třídě Moto2. V kvalifikaci všechny překvapil Ital Montella, kterému pouze porušení pravidel zabránilo v postavení na pole position. První řadu tak obsadili všichni favorité a nechyběl zde Tuuli, Zaccone, Tulovic ani Cardelus a hned po startu se usadili na čele, kde je doplnil Alejandro Medina. Brzy se odtrhla čtveřice, kterou vedl Niki Tuuli, těsně za ním se držel Zaccone a Tulovic s Medinou oběma dvěma spíše sekundovali a navíc se k nim připojil zezadu letící Montella.

Tuuli nasadil hodně ostré tempo, které akceptoval pouze Montella a rázem byla na čele už pouze dvojice za kterou se jelo po jednom. Souboj mezi Montellou a Tuulim se rozhodl až  v jedné z posledních zatáček, kde Tuuli zaútočil, neměl však dostatek prostoru a musel zpomalit, čehož jeho italský soupeř dokonale využil a dojel si pro první letošní triumf.

Stejně tak strhující závěr měla bitva o třetí místo, které Tulovic vydřel až těsně na cílové čáře. Celkově desátý Aldeguer vyhrál samostatně hodnocenou třídu Superstock600.

 


1. Yari Montella TEAM CIATTI SPEED UP
2. Niki Tuuli TEAM STYLOBIKE
3. Lukas Tulovic KIEFER RACING

4. Alessandro Zaccone PROMORACING
5. Piotr Biesiekirski TEAM STYLOBIKE
6. Alejandro Medina APEX CARDOSO RACING
7. Xavi Cardelus TEAM STYLOBIKE
8. Taiga Hada AGR TEAM
9. Adam Norrodin LIQUI MOLY INTACT
10. Fermin Aldeguer FAU 55 TEY RACING

 

 

 


Ve druhé jízdě už Montella zcela dominoval a solovou jízdou stylem start cíl si v pohodě dojel i pro druhé vítězství. V poněkud nudném závodě jezdil s velkým odstupem druhý Tuuli a stejně tak za ním Zaccone. Teprve až o čtvrté místo se bojovalo.

Nejprve si to rozdávala mezi sebou dvojice týmu Stylobike Cardelus a Biesiekirski, ke kterým se dotáhl Medina s Hadou, a byl to právě Medina který všem vypálil rybník a v cíli se mohl radovat.


1. Yari Montella TEAM CIATTI SPEED
2. Niki Tuuli TEAM STYLOBIKE
3. Alessandro Zaccone PROMORACING

4. Alejandro Medina APEX CARDOSO RACING
5. Xavi Cardelus TEAM STYLOBIKE
6. Taiga Hada AGR TEAM
7. Piotr Biesiekirski TEAM STYLOBIKE
8. Adam Norrodin LIQUI MOLY INTACT
9. Fermin Aldeguer FAU 55 TEY RACING
10. Alex Toledo EASYRACE TEAM

 

 

 


Na jezdce ve třídě Moto3 čekalo hodně teplé počasí, kterého si užili již včera. Jeden z největších favoritů Xavier Artigas se zatím s tratí trochu pral a nedokázal zajet nijak extra kvalitní čas a na lepší než sedmé místo na startu to nestačilo. Naopak se zadařilo Davidovi Salvadorovi a v první řadě ho doprovodili ještě Acosta a Moreira. Celé pole vyrazilo do závodu pohromadě a na prvních pozicích se pomalu začínali rovnat Acosta, Salvador, Garcia a Riu a hodně dobrý start předvedl Artigas.

Při nájezdu do druhého kola už šel do vedení a vypadalo to na jeho velké galapředstavení. S tím se však nechtěli smířit ostatní a svému zkušenějšímu kolegovi vydatně zatápěli. Artigas jezdil téměř celý závod až na třetím místě a v posledním kole ukázal svoji extratřídu.

Nejprve se zbavil Fernandeze s Garciou a až na cílové čáře vybojoval vítězství, když rozdíl mezi druhým Acostou činil nicotných 0, 003 s. Naši jezdci do boje mezi nejlepšími nezasáhli. Ondřej Vostatek dokončil na 18. místě a Filip Řeháček až na 23.


1. Xavier Artigas IMPALA LEOPARD RACING HONDA
2. Pedro Acosta MT FOUNDATION 77 KTM
3. Adrian Fernandez LAGLISSE ACADEMY HUSQVARNA

4. Jose Julian Garcia SIC 58 SQUADRA CORSE HONDA
5. Daniel Holgado Miral OPENBANK ASPAR TEAM KTM
6. David Salvador CUNA DE CAMPEONES KTM
7. Max Cook BRITISH TALENT TEAM HONDA
8. Izan Guevara OPENBANK ASPAR TEAM KTM
9. Takuma Matsuyama ASIA TALENT TEAM HONDA
10. Kazuki Masaki LAGLISSE ACADEMY KTM

 

 

 


Všechny týmy v Portugalsku zůstávají pouze se přesunou na okruh v Portimau, kde se o víkendu bude závodit znovu.

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře