Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 11. května 2020 (10:45) Pavel Jelínek

Václav Fejfar připravuje nový projekt a nadále sní o Dakaru 2021.

Václav Fejfar dále sní o Dakaru 2021:  "Podřizujeme tomuto startu úplně všechno"

Pandemie corona viru ochromila na delší dobu většinu kulturních, společenských i sportovních akcí. Pro autokrosového matadora Václava Fejfara to znamená, že se letos na 90% neuskuteční Mistrovství Evropy v autokrosu, neboť prvních šest závodů z devíti naplánovaných již FIA oficiálně zrušila.

"Je možné, že se něco na podzim pojede jako volný mezinárodní podnik, ale Evropa, díky různým omezením, asi vyhlášena nebude. Věřím však, že se odjede několik závodů Mistrovství České republiky. My jsme práce na repasi autokrosové Fábie zastavili.

To ale neznamená, že se k ní nevrátíme a někde se nesvezu."

 

 

Tebe však v posledních měsících trápí jiný problém, stejně jako další týmy.

"Intenzívně sháním práci pro mechaniky. Nezávodí se, ale my musíme vydělávat, abychom "utáhli"chod týmu, přestavujeme dílny, zlepšujeme zařízení a zázemí. Děkuji tímto sponzorům, kteří nám v této nelehké době zadávají práci, zejména firmě Deprag Lázně Bělohrad, Seco Group Jičín a ML Tuning."

V současnosti v Lužanech vzniká mimo jiné i nový zajímavý projekt.

"Dokud to nebude hotové, nechci toho moc prozrazovat, ale určitě to bude překvapení pro závodní týmy, neboť se novinka týká ladění a nastavování motorů. Přál jsem si to už dlouhá léta, ale paradoxně se toto technické vybavení daří realizovat až díky nynější nucené přestávce v závodění."

Předpokládám, že Tvůj sen o Dakaru 2021 stále žije.

"Podřizujeme startu za tým MRG Orion prakticky všechno. Vedle stávajícího speciálu Can Am stavíme další a začínáme nastrojovat holý rám. Je to ještě hodně dlouhá cesta, ale nesmírně se na to těším. Věřím, že se Dakar 2021 uskuteční, i když třeba ještě za nějakých omezujících podmínek."

 

Dakarská bugina rozebraná do šroubku

 

 

Vedle intenzívní přípravy závodního speciálu by ses měl objevit na podzim v nějaké dálkové rally.

"Termíny motoristických podniků jsou zatím v nedohlednu, ale určitě nějakou soutěž, kromě běžných testů techniky, absolvujeme. V naší kategorii SSV bude podle dostupných informací početnější i kvalitnější konkurence než letos. Mimo jiné by se zde měl objevit i ex-pilot formule 1 Tomáš Enge."

Závodíš více jak čtyřicet let, zažil jsi něco podobného?

"V mé dlouholeté závodní kariéře je to první sezóna, kdy se nic nejede. Moc mi chybí ten nevšední a specifický kolektiv lidí, závodnická komunita. Často po práci sedáme na dílně, vzpomínáme na závody a jsme rádi, když se občas na kus řeči zastaví někdo z kolegů. Je jasné, že mě svrbí ruce po závodním volantu. Věřím, že se to zase za pár týdnů rozjede, ale zdraví nás všech je samozřejmě přednější," dodává Václav Fejfar.

 

 

 

Pavel Vydra

Foto: Tomáš Němec, Pavel Vydra

 

a na lednovém okukování Dakaru

 

 

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře