Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 19. března 2020 (10:01) Pavel Jelínek

Václav Pech pojede letos s Fordem Focus WRC 06 mj. po Janu Dohnalovi.

Jak již jsme před pár dny informovali Václav Pech se  po pár letech vrací za volant speciálu WRC. Pojede opět po boku s  Petrem Uhlem a v plánu má starty v  zatím odloženém domácím mistrovství v rallye s Fordem Focus WRC 06. S takovým vozem slavil  slušné úspěchy  již před pár lety a má na něj tedy jistě  pěkné vzpomínky.


Plzeňský jezdec bude jezdit se speciálem, který fandové vlastně docela dobře znají. Na rallye v Česku s ním závodil Pechův krajan Jan Dohnal. 
"Vždy jsme se chtěli do éry WRC vrátit. Byla to nejkrásnější doba závodění, kterou jsme zažili. Jestli to bude rychlostně stačit na první místo, uvidíme až na trati, ale svezení v autě pro jezdce je fantastické a nejde ničím nahradit....... Když jsem do něj sedl, je to, jako kdybych z něj nevysedl," uvedl mimo jiné Václav Pech, přičemž delší rozhovor najdete zde.

 

Pech junior (43) s vozy kategorie WRC úspěšně závodil v letech 2001 až 2005, v posledních letech přesedlal do  několika speciálů R5, ale také  do  Porsche.


Úvodní závod nové sezóny je ovšem zatím v nedohlednu a asi nikdo  nedokáže tvrdit, kde přesně se mistrák rozjede.  Valašská rallye byla  přesunuta , stejně jako Rallye Šumava Klatovy a také její sestřička Vltava pro historická vozidla.

Takže Krumlov nebo Hustopeče se již pojedou ?? No, uvidíme.

Viz více ZDE.Václav Pech představuje svůj letošní závodní vůz.

Fotky

Další články

Komentáře