Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 24. září 2020 (21:12) Pavel Jelínek

Václav Pech v roce 1996 v Pačejově ve Škodě 1000 MB začínal závodit.

Pech před Pačejovem na „Václava“

Václav Pech jun. se v prostředí motorsportu pohyboval odmalička a není divu, že chtěl po vzoru svého otce také závodit. Václav senior byl ale k závodění syna velice zdrženlivý a juniorovi povoloval „jen“ rallyecross o víkendech. Nakonec však po naléhání syna a jeho okolí povolil jednu jedinou rallye nedaleko Plzně v Pačejově. Tam Václav Pech jun. odstartoval v roce 1996 v otcově Škodě 1000 MB v kategorii historických závodních vozidel.

Spolujezdce mu dělal kamarád Petr Uhel, a že to nebyla jejich jediná rallye, již dnes víme.

Pamatuji si na to jako by to bylo včera. Nic jsem pořádně za volantem neuměl a Petr vedle mě pouze tušil, co asi takový spolujezdec má dělat. Byla to divoká jízda, ale velice poučná. V jedné zatáčce jsem škrtl o zídku a zadní blatník se přimáčkl na kolo. Auto začalo zpomalovat a dovnitř se valit dým. Rozhodl jsem, že zastavíme a Petr rychle odtáhne blatník od kola.

Chudák v zápalu boje poslechl doslova i přesto, že byl blatník třením o kolo rozpálený. V cíli rychlostky jsme víc ošetřovali Petrovi všechny prsty na rukou, než opravovali embéčko,“ vzpomíná na první start v Pačejově Pech jun.

Široká motoristická veřejnost netrpělivě očekává další díl Mistrovství České republiky v rallye, kterým bude o tomto víkendu rallye Pačejov. Letošní ročník se takto pořádá poprvé v historii soutěže a z velké části na zcela nových, pro posádky neznámých tratích.

 

 

 

Slavnostní představení posádek proběhne v sobotu večer na náměstí v Horažďovicích, odkud i odstartuje první vůz v neděli ráno. Posádky čeká 14 rychlostních zkoušek a trať dlouhá 436 km. Cíl závodu je naplánovaný na sváteční pondělní odpoledne. EuroOil team zve do Pačejova všechny fanoušky motorsportu.


 

 

www.VaclavPech.cz

www.vaclavpech-fanclub.cz

 

PR

foto týmu

Další články

Komentáře