Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 11. prosince 2019 (20:05) Pavel Jelínek

Ve stopách legendární dvojice Hanzelka a Zikmund . A s podporou Lopraisů.

AUTOKLUB ČR PODPORUJE EXPEDICI Z101

22. dubna 2020 odstartuje od Autoklubu ČR expedice Z101. Na den přesně po 73 letetech vyjedou mladí cestovatelé přesně ve stopách legendární dvojice Hanzelka a Zikmund na expedici do Afriky a Ameriky. Projekt Z101 je přímým pokračováním projektu Zikmund100, který úspěšně literárně, fotograficky a filmově dokončil dílo Hanzelky a Zikmunda při jejich asijské cestě.

Z101 povede přes Afriku, Jižní, Střední Ameriku a Severní Ameriku během let 2020 a 2022.

Expedice bude kopírovat trasu Hanzelky a Zikmunda z let 1947-1950, trasu bratrů Škulinů z let 1936 a 1938 a předem určená místa bude důkladně dokumentovat. „Vše bude probíhat za konzultací místních průvodců a dostupných politických a geografických podkladů s ohledem primárně na bezpečnost pohybu.

Složení týmu se bude během cesty měnit podle situace a okolností tak, aby byl zajištěn co možná nejbezpečnější postup. Důležitou součástí bude spolupráce s lokálními a vládními institucemi, stejně jako s organizacemi v Česku,“ vysvětlil cestovatel Tomáš Vaňourek.

 

Komunikaci cesty bude mít na starosti Marian Zlámal. „Připravujeme zázemí i pro média, chystáme zajištění pravidelného informačního servisu z průběhu expedice. Finální výstupy doplní i několik krátkometrážních dokumentů a jeden celovečerní cestopisný film,“ vysvětlil Marian Zlámal.

Autoklub České republiky se stává jedním z partnerů expedice, cestovatelům zajistí expediční vozidlo. „Autoklub v meziválečném období podporoval mezinárodní expedice, na stránkách klubového časopisu Auto vycházely reportáže z výprav českých cestovatelů.

Byly významnou součástí podpory domácího průmyslu, exportu a dobrého jména naší republiky v zahraničí. Navazujeme na tuto tradici a expedici Z101, která osvědčila svoji vysokou úroveň už při minulém projektu Zikmund100, chceme podpořit,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Odbornou a technickou pomoc poskytnou projektu Aleš a Kare Lopraisovi. „Nabídneme cestovatelům poradenství při přípravě vozidla a samotné cesty. Můžeme jim předat naše zkušenosti, které mohou uplatnit při expedici,“ uvedl Karel Loprais.

 

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře