Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 22. května 2020 (18:32) Karel Lacina

Ve švédském Höljes proběhla první rallycrossová akce po dlouhé pauze

Protože společnost IMG ani FIA dosud nepotvrdily začátek světového šampionátu v rallycrossu a od března byly všechny závody zrušeny nebo odloženy, byl 20. květen dnem, kdy znovu proběhla po dlouhé pauze reálná akce.


Vše proběhlo na kultovní Höljesbanan ve švédském Höljes, kde se podařilo týmu Olsbergs/ MSE Andrease Erikssona zorganizovat Supercar Lites shoot out, jenž byl součástí třídeního testování Supercars a Supercars Lites. Akce, která byla každý den podmíněna účastí maximálně 50ti lidí simulovala klasický závodní den, tedy volný trénink, čtyři kvalifikační jízdy a závěrečné finále.


Na startu bylo všech pět jezdců MSE Olsbergs, Simon Olofsson, Niklas Aneklev, Nils Andersson, Martin Enlund a Linus Östlund, které doplnili hostující Johan Kristoffersson v Q1, Kevin Eriksson v Q2, Q3 a Q4, zatímco ve finále si speciál Lites vyzkoušel i Andreas Eriksson.

 


Do samotné finálové jízdy vystartoval nejlépe Linus Östlund, sledovaný Erikssonem, jenž se do tohoto speciálu posadil poprvé po sedmi letech a vůbec mu nedělalo problémy se této technice rychle přizpůsobit. Jeho snahu však zhatily technické problémy kvůli kterým dojel do cíle na čtvrtém místě, když za vítězným Östlundem dokončili Olofsson a Enlund.


Finále


1. Linus Östlund (S), Supercar Lites
2. Simon Olofsson (S), Supercar Lites
3. Martin Enlund (S), Supercar Lites
4. Andréas Eriksson (S), Supercar Lites
5. Niklas Aneklev (S), Supercar Lites
6. Nils Andersson (S), Supercar Lites

 

Zdroj: Olsbergs MSE

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře