Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 2. července 2020 (18:39) Karlos Lacina

Ve švédském Höljes se sejde při rallycrossovém All Star Magic Weekendu velice silná konkurence

Švédské Höljes bude o víkendu dějištěm první velké rallycrossové akce po nucené pauze a All Star Magic Weekend představí velice atraktivní startovní listinu.


Svoji účast potvrdilo více jak 90 jezdců, kteří se utkají ve třídách Legends, Supercar, Supercar Lites, CrossCar/ Crosskart a CrossCar Junior a bude se rozhodně na co dívat.


Kategorie Legends zahrnuje jezdce, kteří už profesionální závodění pověsili na hřebík, ale jejich dosažené výsledky je řadí mezi velikány motoristického sportu. Největšími hvězdami budou dvojnásobný šampion WRC Marcus Gronholm a již 74letý bývalý evropský šampion v rallycrossu Per Eklund. Na startovním roštu ho doplní jeho kolegové Andreas Eriksson a Stig Olov Walfridson a pětici uzavírá Henning Solberg, jenž jezdil jak RX tak i klasickou rally.

 


Ve třídě Supercar poutá pozornost návrat dvojnásobného  světového šampiona v rallycrossu Johana Kristofferssona, když minulou sezonu strávil na okruzích ve WTCR. Proti němu se postaví úřadující král FIA Euro RX a RallyX Nordic Robin Larsson, bývalý králové RallyXNordic Oliver Solberg a Thomas Bryntesson, dvojnásobný šampion RX2 Series Oliver Eriksson a WRC2 mistr a bývalý tovární jezdec Škody Pontus Tidemand. Mezi 22 jezdci si speciály Supercar poprvé vyzkouší vítěz Supercar Lites Ben Philip Gundersen stejně jako jamajský pilot Fraser McConnell a ve švédském šampionátu si svůj debut odbude i Niklas Gronholm.

 


Zajímavou podívanou slibuje i kategorie SupercarLites s dravými mladíky. Obhájce loňského vítězství z Höljes Thomas Holmen bude mít zdatnou konkurenci v Linusovi Östlundovi, rychlé Nathalii Peterssonové nebo v rallycrossovém navrátilci Henriku Krogstadovi. A nesmíme zapomínat ani na Fina Jesseho Kallia, jenž v lońském roce na domácí trati v Kouvole všechny dokonale vyškolil.

 


A jako třešnička na dortu působí dvě jména ve 40ti členém poli crosskartů. Na svoje závodnické začátky si zavzpomínají a do malé bugginky usednou Thierry Neuville jezdec Hyundaie ve WRC, a Timmy Hansen, úřadující světový šampion v rallycrossu.


" Po mnoha týdnech plánování jsme všichni velice rádi, že můžeme All Star Magic Weekend zahájit. Všichni zúčastnění vynakládali obrovské úsilí a výsledkem je, že máme startovní listinu, která už asi nikdy na žádném závodě nebude a navíc obrovský zájem z celého světa o televizní vysílání. Na začátek sezony se vždy všichni hodně těší, ale tříměsíční pauza nás vyhladověla ještě více. Jezdci i auta stejně jako trať jsou připraveny, nyní už zbývá pouze aby fanoušci usedli do svých křesel a naladili si bezpochyby jednu z největších motoristických událostí roku" - řekl šéf RallyX Nordic Jan Erik Steen.

 

Zdroj: RallyX Nordic

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články