Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 2. června 2020 (19:55) Karel Lacina

Ve třetím závodě World RX Esport Series v Abu Dhabi vyškolil rallycrossaře Shane van Gisbergen.

Po již dvou odjetých závodech pokračoval virtuální seriál World RX Esport Series dalším podnikem, jehož dějištěm byl okruh v Abu Dhabi.


Ve startovní listině byla celá řada jezdců z jiných disciplín, které v rallycrossovém závodě jen tak běžně neuvidíme. Nechyběl Shane van Gisbergen, který jel už svůj druhý RX závod a momentálně patří k najvytíženějším jezdcům v různých virtuálních šampionátech.

Mezi jeho soupeře se zařadili kolega ze Supercars Scott Pye s Renaultem Megane, pilot Ferrari F1 Charles Leclerc, Esteban Guerrieri, Kelvin van der Linde nebo Tom Blomqvist.

 

 


A byl to právě van Gisbergen, který začal řádit jako černá ruka hned v kvalifikačních rozjížďkách, které dokázal všechny vyhrát. V první semifinálové jízdě zachoval chladnou hlavu a nechal Toma Blomqvista jezdit na čele, aby si druhým místem zajistil bezpečný postup do finále.

Ve druhém semifinále si vše pohlídal Kevin Hansen před Henrikem Krogstadem, třetí Timmy Hansen doplnil startovní rošt pro finálovou jízdu.

 


Zde předvedl van Gisbergen svoji univerzálnost a po souboji s Timmym Hansenem si dojel pro první rallycrossové vítězství, třetí místo obsadil Krogstad. Jízda vůbec nevyšla Kevinovi Hansenovi a po několika chybách dokončil až za Tomem Blomqvistem na poslední pozici.


V oddělené skupině sim jezdců dokázal pouze český závodník Lukáš Matěja konkurovat bratrské dvojici Dallolmů a druhým místem jim překazil double.


Další kolo se odehraje na ikonické trati v Hellu 21. června

Pro Finále

1. Shane Van Gisbergen (NZ), Peugeot 208
2. Timmy Hansen (S), Peugeot 208
3. Henrik Krogstad (N), Peugeot 208
4. Tom Blomqvist (GB), Peugeot 208
5. Kevin Hansen (S), Peugeot 208

Sim Finále

1. Quentin Dall'olmo (F), Peugeot 208
2. Lukáš Matěja (CZ), Peugeot 208
3. Killian Dall'olmo (F), Peugeot 208
4. Jon Armstrong (GB), Peugeot 208
5. John Harris (GB), Peugeot 208

 

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře