Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 9. srpna 2020 (08:56) Pavel Jelínek

Veteráni na projížďce na pláži Mlékojedy.

Veteráni na pláži Mlékojedy – pošesté

Na parkoviště vedle rekreačního areálu v Mlékojedech u Neratovic přijížděly v sobotu od rána automobilové skvosty. Již po šesté se zde konala akce nazvaná Veteráni na pláži. A nakonec se jich zde sešlo více jak dvě stě. Vedle různých typů škodovek zde byly jaguáry, fordy BMW, fiaty, alfy romeo, trabanty a další. Své bohaté zastoupení zde měly i oblíbené „ameriky“.

Padesátka účastníků odstartovala do orientační jízdy, která měřila něco přes padesát kilometrů. Itinerář, který obdržely posádky na startu, byl připraven formou, která je používána při automobilových orientačních soutěžích a místy byl docela „zapeklitý“. V cíli bylo klasifikováno čtyřicet sedm posádek. Tři nejúspěšnější byly v pozdním odpoledni vyhlášeny, stejně jako nejhezčí vůz v soutěži elegance.

Stal se jím automobil z počátku minulého století Panhard Levassor, na jehož desingu se podílel i známý akademický malíř Václav Zapadlík. Vyhlášení zpestřily svým vystoupením dvě dámy, které předvedly tanec u tyče, jemuž se věnují závodně.

Veteránská motoristická akce, i když bylo doslova parné počasí, se vydařila.

 

 

 

 

 

 

 

 

Text a foto: Pavel Vydra

Fotky

Další články

Komentáře