Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 19. dubna 2015 (13:51) Pavel Vrba

VIII. Chrudimský Rallye Sprint

V sobotu 18.4.2015 se konal již VIII. Chrudimského Rallye Sprintu.  Přihlášky se postupně plnily a konečný počet startujících posádek se zastavil na 37, včetně účasti několika polských posádek.
Pro přihlášené posádky  bylo již tradičně připravené depo umístěno v obci Třibřichy v prostoru zemědělského družstva. Novinkou letošního roku bylo čerstvé položení nového asfaltového koberce na více jak polovině trati. Pro mnohé posádky bylo zatěžkávací zkouškou místo, které právě spojovalo nový povrch se starým. Místo, které navíc bylo jistým způsobem „ opepřeno „  prachem a kamením,  takže si jezdci mohli vyzkoušet byť by na malém úseku i jízdu šotolinou.
Délka rychlostní zkoušky v délce 6 km  tak nabídla řadu možností vyzkoušet své řidičské dovednosti, ale také prověřit  technický stav závodních vozů, které bývají u těchto podniků  zatíženy na maximální výkon. A závodní auta byla zastoupena rozmanitými značkami výrobců a přihlížejícím divákům  se tak nabídla dokonalá přehlídka a souboje značek,  jako například  Suzuki Swift GTI, Renault Clio 1,8 16v, Audi A4, Citroen C2, Mitsubishi Lancer Evo IX, Toyota Celica 2.0 Gti, BMW E30 318is, Nissan Sunny a další, ale i zastoupení domácí značkou Škoda bylo diváckým lákadlem - Škoda 130 LR, Škoda 120s, Škoda 120S, Škoda Fabia 1,9 Tdi, Škoda Favorit a Škoda 100.
Závod byl rozdělen celkem do 7 soutěžních jízd a to se změnou směru startu a cíle. Navíc, díky účasti polských posádek byl závod na 1 rychlostní zkoušce pořádán i jako IRC.
Celkově závod dokončilo 29 posádek, z nichž ti s nejlepšími dosaženými časy byli odměněni poháry při slavnostním vyhlášení vítězů.
Jen to počasí bylo po dnech plné sluníčka správně aprílové. Naštěstí se nepotvrdily předpovědi a závod neprobíhal v dešti. Studený vítr, který provázel fotografy a přihlížející diváky, byl dostatečným zastoupením proměnlivého dubnového počasí.
I z hlediska tolerance probíhajícího rallye,  nedošlo k žádným nedorozuměním, až na jednoho rybáře, který se cítil neskutečně omezován, že nemůže jet k rybníku po silnici autem, ale musí jet po polní cestě. Setkání s netolerantností a i jistou sobeckostí jedinců, se nejspíše nikdy nezbavíme. Na druhou stanu návštěvy místních občanů v depu a rozhovory s nimi ukazovali, že tento tradiční podnik už k obcím patří. A je to jenom dobře.

A tak na závěr, nezbývá nic jiného, než také poděkovat občanům a místní samosprávě obcí Třibřichy, Medlešice, Dřenice a dalším za toleranci a pochopení.
 Více fotografií naleznete v galeriích:

http://www.motormix.cz/album/373
http://www.motormix.cz/album/374

 

 

  

Fotky

Další články