Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 17. března 2020 (12:14) Pavel Jelínek

Víkendovou Mexickou rallye s přehledem opanoval Ogier

Ogier získává šesté vítězství v Rally Mexico, která skončila o den dříve.

Francouz o osm bodů před Evansem v závodě o titul.  Náslečdující Rallye  Argentina 2020 byla odložena.

Sébastien Ogier skóroval v sobotu večer po rekordním výsledku šesté vítězství Rally Guanajuato v Mexiku poté, co byla událost brzy ukončena.

Rally skončila o den dříve tváří v tvář rychle se měnícím cestovním omezením spojeným s globálním vypuknutím viru COVID-19.

Poté, co v pátek ráno chytil náskok, Francouz udržel své Toyota Yaris na silnici v horkých podmínkách. Když mnoho z jeho soupeřů zasáhlo potíže, Ogier byl na úrovni úrovně a skončil s výhodou 27,8 sekundy oproti řidiči Hyundai i20 Ott Tänak.

Přistoupil tak k prvnímu vítězství týmu Toyota Gazoo Racing a vyrovnal se šesti vítězstvím, které dosáhl spoluobčan a devětinásobný mistr světa Sébastien Loeb .

"Vítězství je samozřejmě vítězství, ale tohle se cítí jinak než jiné. Chci poděkovat svému týmu, odvedli skvělou práci," řekl Ogier poté, co se po třech kolech přesunul do čela průběžného pořadí  světového šampionátu FIA .

 

"Raději bych vybojoval první vítězství pro Toyotu za jiných okolností," řekl dále s tím, že se podle něj závod za současné kritické situace vůbec neměl jet. "Podle mě se tahle rallye neměla nikdy konat. Mám proto smíšené pocity. Nechtěl jsem jet, přesvědčili mě, abych to udělal, a já vyřídil svoji práci. Tady má ale přece přednost lidský život a doufám, že jsme našim přátelům v Mexiku nezpůsobili nějaké škody. To nejdůležitější teď je dostat se domů a být s rodinou," řekl Ogier.

Tänakovi bylo ponecháno lítost, co mohlo být. Kdyby to nebylo v případě poškození zadního zavěšení, když narazil na zeď v pátek ráno, mohl být s výstřelem z vítězství.

Poté, co prohrál 40 sekund, vydal Estonsko v sobotu odpoledne působivou návratovou jízdu k přeskočení Teemu Suninenové, aby se dostal na druhé místo.

 

Suninen byla o 10,1 sekundy dále zpět a po náročném víkendu pro tým M-Sport Ford získala cenné mistrovské body. Jeho týmová kolega Esapekka Lappikdyž jeho Fiesta v pátek zaplavila plameny, odešel dramaticky.

„Vlastně je to víc, než jsem na této rally doufal. Dokázali jsme mít konzistentní tempo a vyhýbat se problémům. Nakonec jsme ztratili jednu brzdu, která v podstatě zastavila boj. I bez těchto problémů nemám myslím, že bych Ota porazil, “řekl.

Elfyn Evans byl čtvrtý, 35,5sec adrift finišerů na stupních vítězů v jiném Yaris. Vůdce šampionátu před rally nebyl schopen vyrovnat se tempu vůdců, když v pátek bojoval s povinnostmi čištění silnic.

Skončil 1 min07,1 sekundy před týmovou kolegou Kalle Rovanperä , která získala cenné zkušenosti na svém štěrkovém debutu v Yaris.

Thierry Neuvilleměl zklamaný víkend. Mechanické hrobky ho v pátek vytlačily, ale v sobotu se vrátil k akci a na cestě i20 na cestě do cíle 16. skončil pětistupňový vítězství.

 

Konečné pozice:
1. S Ogier / J Ingrassia FRA Toyota Yaris 2h 47min 47.6 sec
2. O Tänak / M Järveoja EST Hyundai i20 + 27.8sec
3. T Suninen / J Lehtinen FIN Ford Fiesta + 37.9sec
4. E Evans / S Martin GBR Toyota Yaris + 1min 13,4 s
5. K Rovanperä / J Halttunen FIN Toyota Yaris + 2min 20,5 s
6. P Tidemand / P Barth SWE Škoda Fabia + 10min 29,3 s

FIA Mistrovství světa v rally (po 3. kole)
1. S Ogier 62 bodů
2 . E Evans 54
3. T Neuville 42

Zdroj a více : Oficiální domovská světová rally :  wrc.com

PR
foto RB

 

foto RB

Fotky

Další články

Komentáře