Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 24. června 2020 (10:29) Pavel Jelínek

Virtuální Slovakia Ring nabídl dramatické truckerské souboje.

Buggyra se rvala o body na virtuálním Slovakia Ringu, Calvet stále třetí


Evropská trucková špička se sešla na třetím podniku virtuálního šampionátu na Slovakia Ringu. Téo Calvet statečně bránil třetí pozici v celkovém hodnocení závodní série. Nechyběli ani týmoví parťáci Adam Lacko a Aliyyah Koloc.


Téo Calvet, letošní posila Buggyry, se s nástrahami třetího podniku ETRC digital pral statečně. „Poprvé jsem si vyzkoušel virtuální trať na Slovakia Ringu až před oficiálním tréninkem. Okruh je hodně záludný, proto se mi nedařilo jako v předchozích závodech. Ale při druhé soutěžní jízdě jsem se již cítil mnohem lépe,“ reagoval francouzský mladík, který stále drží třetí příčku v průběžném hodnocení šampionátu.

 

 

 


Stejně jako ve skutečnosti, tak i virtuální Slovakia Ring ukrývá nejednu nástrahu. „Je to nevyzpytatelná trať plná dlouhých táhlých zatáček. Osobně jí nemám moc rád, proto i virtuální závod byl pro mě hodně náročný a klouzalo mi to skoro jako v reálu,“ hodnotí šampión z roku 2017 Adam Lacko. „Navíc mě hodně mrzí zásah ředitelství závodu, které při druhé soutěžní jízdě vydalo pokyn k restartu po sérii nehod v prvním kole, zrovna když jsem byl v čele startovního pole.


V reálných závodech je červená vlajka důležitá pro bezpečnost, ale ve virtuálu mně toto pravidlo přijde zbytečné,“ dodává Lacko.


Za nejpočetnější tým seriálu, startovala v neposlední řadě stále 15letá závodnice Aliyyah Koloc. „Závodění na simulátorech mě baví, beru to jako skvělou přípravu na reálné závodění. Sice byl letos plánovaný podnik na Slovakia Ringu zrušen z důvodů opatření proti Covid 19, ale i tak věřím, že se mi zkušenost z virtuálního závodu bude hodit také při opravdových závodech,“ hodnotí talentovaná závodnice další premiéru na startu své kariéry.

 

 

 

 

 

PR

Buggyra

foto týmu

Fotky

Další články

Komentáře