Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 4. března 2020 (21:20) Karel Lacina

Vozy TCR vyjíždí na portugalské vrchy.

V portugalském šampionátu v závodech do vrchu zachytily nastupující trend s vozy TCR asi jako jedni z mála v celé Evropě a tyto speciály zde už hojném počtu jezdí.

Jejich armáda posílí i letos, když se Seatem Leon TCR nastoupí už o víkendu na start prvního závodu Rampa de Murca Manuel Sousa. Ten se zde představí úplně poprvé ve své kariéře a řekl k tomu následujících pár slov.


" Bude to můj dvojitý debut, protože pojedu poprvé Rampa de Murca a poprvé také za volantem Seatu Leon TCR. Bude to hodně těžký víkend, protože jak jsem měl možnost trať prohlédnout, je to hodně náročné s minimálním prostorem pro chyby. Doufám, že auto bude bezvadné, a že se dokážu trati přizpůsobit, abych mohl využít jeho předností a dosáhnout vytouženého výsledku".

 


Poprvé zde pojede s Cuprou TCR Joaquim Teixeira. Ten nijak neskrývá své ambice a jak prohlásil hlavním cílem bude vítězství ve třídě Turismos 4 a absolutní podium v kategorii Turismos. Jezdec týmu Bompiso Racing oslaví již 25 let na závodech do vrchu a rád by získal nominaci na Hill Climb Masters, kde už jel v roce 2018 v Itálii.


" Hodně jsem přemýšlel kudy se vydám dále, ale nakonec jsem prodal svůj Seat Leon Eurocup a pořídil modernější a hlavně výrazně rychlejší Cupru TCR. Při tomto rozhodování bylo důležité, abych mohl závodit i na okruzích, kam se letos chci při pár závodech také podívat. Myslím, že se mi podaří zlepšit časy na většině tratí a i když budu v nevýhodě oproti čtyřkolkám s více koni pod kapotou, můžete se na mě spolehnout v boji o titul v Turismos".

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou


 

Další články

Komentáře