Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 11. srpna 2020 (19:36) Karlos Lacina

Vydařená premiéra TCR DSG Europe proběhla v Misanu

Na okruhu v Misano se v rámci víkendu GT World Challenge jel i první závod nově vzniklého šampionátu TCR DSG Europe, na jehož jeden díl se můžeme těšit i na brněnském okruhu při Podzimní ceně.


Do úvodního dějství se kromě maďarského Zengo Motorsport přihlásily pouze domácí italské týmy. Z první pozice vyráželo Audi týmu Italia ale hned po prvních metrech šel před něho De Matteo s Golfem Elite Motorsport. Za nimi se tvrdě bojovalo mezi Giorgim a Volpatem, který však chyboval a propadl se za další dva vozy. Mezitím začalo zlobit Audi druhého Dionosia, který musel výrazně zpomalit a klesal pořadím aby jeho pozici zaujal Giorgio. Ale ani on zde dlouho nepobyl a závod pro něho skončil po havárii ve čtrnácté zatáčce. Několik jezdců využilo výjezd saffety caru k návštěvě boxů a tato taktika se později ukázala jako rozhodující.

 

 

Když došlo na výměny jezdců jako první začal De Matteo a po něm i Volpato a Dionosio. Po výjezdu všech vozů zpět na trať jezdil na čele Altoe, který převzal volant od De Mattea, druhý se držel Almeida a velice rychle začal svůj stint Dionosiův kolega Barri a po několika nejrychlejších kolech začal stahovat čelo. Bohužel jeho snahu zhatila penalizace za překročení rychlosti v boxové uličce a tým Italia přišel o šanci bojovat  vítězství. Necelou půl hodinu před koncem předal Altoe volant zpět De Matteovi a ten už jel pouze na jistotu za svým týmovým kolegou Almeidou a dovršili vítězný double týmu Elite Motorsport. Audi týmu Italia nakonec zachránilo podiové umístění jen těsně před druhým Audi BF Motorsport.


1. ELITE MOTORSPORT Volpato/ Almeida VW GOLF GTI TCR
2. ELITE MOTORSPORT Altoe/ De Matteo VW GOLF GTI TCR
3. TEAM ITALY Barri/ Dionosio AUDI RS3 LMS DSG TCR
4. BF MOTORSPORT Valori/ Palonti AUDI RS3 LMS TCR
5. TECNIENGINES Necchi/ Necchi AUDI RS3 LMS TCR
6. ZENGO MOTORSPORT Toth/ Gal SEAT LEON CUPRA DSG TCR
7. ELITE MOTORSPORT Cassara/ Linos VW GOLF GTI TCR
8. ELITE MOTORSPORT Novaglio VW GOLF GTI TCR
9. NOS RACING Barberini/ Giorgi VW GOLF GTI TCR


Další závod se pojede 5.- 6. září na okruhu v Brně.

 

Zdroj: TCR DSG

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články