Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 17. listopadu 2019 (19:34) Karel Lacina

Vydařená Rally Circuit by Vedovati Corse v areálu na okruhu Monza.

Zatímco ještě mnoho z nás spalo, začala v areálu okruhu v Monze již v osm hodin ráno první rychlostní zkouškou Rally Circuit by Vedovati Corse. Na více , jak 80 ostrých kilometrů, namotaných jak na novém, tak i na starém okruhu, vyrazilo 71 posádek s bohatým zastoupením vozů WRC a R5 ,mezi kterými nechyběla ani jedna Fabie EVO patřící týmu Movisport. 

Zahajovací RZ měřila 23, 40 km a svoje kvality zde předvedl navrátilec Simone Miele s Citroenem DS3 WRC, když druhý Francesco Rizzello ztratil výrazných 10 , 7 s. Andrea Nucita, seznamující se po sezoně s Abarthem GT se čtyřkolkou R5, dovedl svůj Hyundai do cíle jako třetí a poté, co při sobotních tréninkových jízdách opřel speciál týmu Phoenix o svodidla , nalezl konečně klid pro pokračování v soutěži. 

V dalším pořadí následovali Tosini, Mabellini a Babuin, který však doplatil stejně jako řada dalších dvojic na pětisekundovou penalizaci za nedodržení tratě, a klesl na pozici devátou. Svůj stín z Franciacorty ani v dnešní první RZ nepřekročil Fabrizio Fontana a jeho zbrusu nová Fiesta WRC týmu GMA Racing figurovala až na šesté pozici. Ze švýcarských hostů začali nejlépe Puricelli a Lorenzo Della Casa na pomezí první desítky.

 

Druhý 17ti kilometrový test sedl více vozům R5, nejrychlejší čas dokázal zajet Francesco Rizzello a díky němu figuroval mladoboleslavský speciál už na druhém místě za stále vedoucím Mielem, jenž zde dosáhl až čtvrtého času. Nucita projel fotobuňkou jako druhý a Mabellini třetí a souboj o první pozici byl stále otevřený.

Zklamáním zatím byl výkon, který s Fabií EVO předváděl Guido Zanazio, po dvou slabých časech až ve třetí desítce celkového pořadí a ani výkon Fontany nebyl žádný zázrak. Ještě hůře na tom byl druhý vůz R5 nové specifikace. Jacopo Araldo s Fiestou Mk2 zajel čas ještě horší, než Zanazio,a propadal se dozadu.

Druhý průjezd zahajovací ranní zkouškou měl opět nejrychlejší Miele a navýšil svůj náskok na Nucitu na 14s. Rizzello, Tosini a Mabellini zůstávali stále v kontaktu a všichni tři se drželi v deseti sekundách, Cesare Brusa debutující s Polem R5 měl už větší odstup a na nějaký posun výše to nevypadalo.

Bohužel to nevypadalo ani na nějaké zmrtvýchvstání Zanazia a další slabý čas ho stále držel hluboko dole. Lorenzo Della Casa udělal hodiny a ztratil , díky čemuž se k němu přiblížil Fontana a mohl se alespon v posledním testu pokusit zabojovat o první desítku.

Závěrečnou zkoušku vyhrál Nucita, který rychle našel s Hyundaiem R5 společnou řeč, ale jen o 0, 7 s zpět skončil Miele, a to mu bohatě stačilo k celkovému vítězství. Z přetahované o třetí místo vyšel jako vítěz díky třetímu času na posledním úseku Tosini. Alespon trochu vylepšil pokažený dojem ze svého druhého vystoupení s WRC Fontana a vydřel umístění v první desítce. 

Naopak Zanazio zatím ještě pro špičkovou R5 nedorostl a i poslední slabý čas ho poslal na 23. místo. Dvoukolkám kraloval Michele Imberti s Fiestou R2 a v celkové klasifikaci za sebou nechal i tři vozy R5.

 

1. Miele/ Cerutti CITROEN DS3 WRC 45: 26, 6
2. Nucita/ Di Caro HYUNDAI i20 R5 + 13, 3
3. Tosini/ Peroglio ŠKODA FABIA R5 + 26, 4
4. Mabellini/ Lenzi HYUNDAI i20 R5 + 30, 6
5. Rizzello/ Sorano ŠKODA FABIA R5 + 36, 6
6. Brusa/ Guerini VW POLO GTI R5 + 54, 6
7. Babuin/ Gaio FORD FIESTA RS WRC + 57, 4
8. Della Casa/ Beltrame FORD FIESTA RS WRC + 1: 17, 3
9. Fontana/ Savastano FORD FIESTA WRC + 1: 19, 4
10. Ogliari/ Falzone CITROEN C3 R5 +1: 22, 0

 

 

Zdroj : Faceb

Další články

Komentáře