Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 1. prosince 2020 (16:52) Pavel Jelínek

Výstava „Fenomén Jawa " v NTM opět ožívá.

Národní technické muzeum se opět otevírá  s výrazně zlevněným vstupným!

Ve čtvrtek 3. prosince 2020 Národní technické muzeumznovu otevře za stanovených podmínek vlády ČR 25% své kapacity. Návštěvníci se tak mohou těšit napět stálých expozic včetně „Dopravní haly“. Zpřístupněna bude také velmi žádaná výstava „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáme“. Současně bude výrazně snížena cena vstupného. Milí návštěvnici, těšíme se na Vás!

 

Významné 150. výročí narození jednoho ze světově proslulých architektů 20. století Adolfa Loosepřipomene Národní technické muzeum ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy dne 10. prosince,a to vernisážívýstavy„Adolf Loos světoobčan“, která bude streamována na stránkách: http://www.ntm.cz/www.ntm.cz/adolf-loos-svetoobcan .

 

Karel Ksandr, generální ředitel NTM, podotýká: „Stejně jako další velké národní kulturní instituce otevíráme po delší době pro návštěvníky některé z našich expozic. Věříme, že při zvýšených hygienických opatřeních a velikosti expozic je návštěva našeho muzea bezpečná a přinese návštěvníkům potěšení a radost z kulturního zážitku.

Návštěvníky muzea bych také chtěl upozornit na novou výstavu o významném světově uznávaném architektovi Adolfu Loosovi, kterou zahájíme 10. prosince v den 150. výročí jeho narození streamovanou vernisáží.“

 

 

Od čtvrtka 3. prosinec 2020 bude otevřeno 25% kapacity Národního technického muzea v hlavní budově na Letné. Zveme návštěvníky do expozic „Doprava“, „Fotografický ateliér“, „Interkamera“, „Chemie kolem nás“, „Měření času“ a výstavy „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáme“. Vstupné do muzea je výrazně sníženo. Studovna Knihovny NTM a badatelna Archivu NTM zůstávají i nadále bohužel uzavřeny.

 

 

 

 

Od 11. prosince 2020 se mohou návštěvníci NTM těšit na novou výstavu „Adolf Loos světoobčan“, kterou ve spolupráci s NTM připravilo Muzeum hlavního města Prahy. Výstava je pořádána při příležitosti 150. výročí narození Adolfa Loose a připomíná osobnost, tvorbu a základní ideje tvorby tohoto významného architekta, jehož odkaz je stále aktuální a inspirující.

Loosova tvorba a její principy budou na výstavě představeny formou trojrozměrných modelů, fotografií a audiovizuálních prvků. Jedním z hlavních cílů výstavy je jejím prostřednictvím přispět k obnovenému vnímání kvality Loosových děl odbornou i širokou veřejností. K výstavě připravuje Národní technické muzeum zajímavý doprovodný program, který bude dostupný v živém přenosu.

 

 

Snížené vstupné do NTM od 3.12. 2020 do odvolání

Plné 150,- Kč

Snížené 80,- Kč

Rodinné 300,- Kč

Školní skupiny s pedagogickým doprovodem 20,- Kč/žák

Více www.ntm.cz

 

 

 

 

Výstava NTM „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“

 


Národní technické muzeum
Kostelní 42, 170 00  Praha 7

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře