Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 25. října 2015 (11:22) Pavel Vrba

Vzpomínkový závod „O Pohár Josefa Janků IV.“

Závod určený tomuto jezdci přijelo podpořit skoro dvě desítky posádek z různých konců republiky. Tento závod nebyl jakýmsi truchlením, naopak.  Byl to závod, jako každý jiný a i tak jak by si to právě Pepík přál.

 

Pořadatel Martin Kučera z Rallye Teamu Chrudim nachystal jezdcům soutěžní trať, kdy 4 rychlostní  zkoušky v délce téměř 40 km navíc  doplněné o zajímavě postavené retardéry prověřila schopnosti jezdců.


 


I počasí jezdcům přálo a přesto, že ranní teploty pro mnohé znamenalo škrábání namrzlých skel, brzo celý areál zahřálo sluníčko, které vydrželo celý den.
Počet přihlášených posádek tak mohl v některých vyvolávat dojem, že je tato akce svým zastoupením malá, ale skutečnost byla opačná. Jezdci a přihlížející diváci si tak závod plnými doušky užili.

Já osobně jsem si během návštěvy této akce  uvědomil dvě skutečnosti. Jednak, jak je důležité nezapomínat na ty naše kolegy jezdce a závodníky, ale také to, že je dobře, že ve městě Hradec Králové takový areál existuje a řada lidí si v něm má možnost „ zařádit“, než by to zkoušeli v běžném silničním provozu. Vždyť policejní statistiky o nehodovosti hovoří výmluvně a zcela jasně.


Více fotografií naleznete zde :

Dále publikováno zde :

Fotky

Další články