Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 1. září 2020 (09:51) Pavel Jelínek

WRC 2020: Nové datum pro italskou rallye po odvolání Rallye Deutschland.

Nové datum pro italskou událost WRC po odvolání Rallye Deutschland
 
Přepínač kalendáře je zaveden, aby nedošlo ke střetu s italskou Grand Prix Formule 1.

Přípravka italského mistrovství světa v rally FIA 2020 na Rally Italia Sardegna postoupí o tři týdny dopředu do 8. – 11. Října.

Žádost o změnu termínu přišla od organizátora akce Automobile Club d'Italia a byla schválena FIA, řídícím orgánem motoristického sportu a promotérem WRC po vynuceném zrušení ADAC Rallye Deutschland.

Výměna se vyhne střetu s Gran Premio dell'Emilia Romagna z Formule 1, která se bude konat na italském okruhu Imola ve stejný pozdní říjnový víkend, kdy byla naplánována Rally Italia Sardegna.

Tento krok vpřed nabízí vyhlídky na lepší počasí na středomořském ostrově pro zařízení štěrkových cest a také další denní hodiny, jak se Evropa pohybuje hluboko do podzimu.

 

 

 

 

Angelo Sticchi Damiani, prezident Automobile Club d'Italia, uvedl, že dokončení data, které je v souladu s jinými kalendáři mistrovství, je obtížný úkol.

"V ACI jsme tvrdě pracovali na předefinování nových termínů 2020 Rally Italia Sardegna," vysvětlil. "Nebylo snadné najít ty správné dny, které by mohly dát dohromady potřeby všech zúčastněných stran a mohly by dobře fungovat pro region Sardinie."

"V tomto velmi obtížném roce chtěla ACI, jak již bylo ukázáno u GP F1 v Monze, Mugellu a Imole, chránit národní a mezinárodní motoristický sport potvrzením také naší soutěže." Osobně děkuji regionu Sardinie za jejich absolutní podporu, aby se to všechno stalo. “

Změna byla možná po odvolání ADAC Rallye Deutschland. Událost založená na Bostalsee ve dnech 15. - 18. října měla být šestým kolem sezóny, ale organizátoři ji zrušili kvůli omezením hromadných shromáždění v Německu souvisejících s Covid-19.

 

 

 

 

 

 

Kalendář 2020 zní:

Monte Carlo: 23. - 26. ledna
Švédsko: 13. - 16. února
Mexiko: 12. - 15. března
Estonsko: 4. - 6. září
Turecko: 18. - 20. září
Itálie: 8. - 11. října
Belgie: 19. - 22. listopadu

 

PR

Zdroj a foto RB

Nerprošlo jazykovými úpravami ani redakční korekturou

 

 

Fotky

Další články

Komentáře