Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 22. října 2020 (09:12) Pavel Jelínek

WRX 2020 : Švédské duo opouští Barcelonu s vítězstvím v kapse.

Timmy Hansen a Kristoffersson sdílejí kořist WRX v Katalánsku
Švédské duo opouští Barcelonu s vítězstvím, protože jezdec Volkswagenu celkově vede.

Timmy Hansen a Johan Kristoffersson byli velkými vítězi víkendu, protože mistrovství světa v rallycrossu FIA naservírovalo další pulzující dvojitou hlavičku. Sedmá a osmá kola se odehrály na Circuit de Barcelona-Catalunya. Zde je vše, co potřebujete vědět:


- Timmy Hansen získal své první vítězství od získání titulu mistra světa WRX v roce 2019 v sobotním mistrovství světa FIA World RX v Pirineus-Barcelona 2030 a skončil těsně před vedoucím postavení a hlídačem pólů Johanem Kristofferssonem.


- Kristoffersson vedl zepředu a držel P1, dokud neudržel své žolíkové kolo, když Hansen využil své příležitosti tím, že nasadil sérii bezchybných kol, aby vzal šachovnicovou vlajku, pod půl sekundy před svým švédským krajanem.


- Kevin Hansen dal svůj vlastní skvělý náskok, aby skončil třetí za Kristofferssonem a získal své druhé pódium v ​​sezóně.

 

 


- Mattias Ekström ztratil půdu pod nohama v boji o titul poté, co dokázal své Audi přivést pouze na páté místo.


- Timmy Hansen řekl: „Je to, jako bych právě porazil toho nepřekonatelného. Tolik let jsme pronásledovali ten Volkswagen: jako soukromý tým, jako tovární tým s Peugeotem a nyní jako soukromý tým znovu ... Johan opět udělal fantastický víkend, ale nakonec se mi ho podařilo porazit ve finále a to je fantastické být vítězem. “


- Kristoffersson řekl: „Pro celkový obraz musím být velmi šťastný, vzít 27 bodů a rozšířit náskok v šampionátu. Tempo bylo od prvního tréninku fantastické, musíme být šťastní a respektovat také naše konkurenty, Timmy a celý tým Hansen odvedli mezi závody fantastickou práci. “


- Kevin Hansen řekl: „Jsem superpumpovaný, abych byl opět na stupních vítězů a aby tým získal další dvojité pódium v ​​Barceloně. Konečně je to určitá návratnost za veškerou práci, kterou děláme a vkládáme do ní svůj život, podrážku a vášeň, “


- V nedělním World RX Catalunya-Barcelona byl Kristoffersson držitelem vítězství, když zvítězil na konečném stupni vítězů před Timmy Hansenem na druhém místě a Antonem Marklundem na třetím místě.


- Hlavním bodem rozhovoru finále byl incident, při kterém se Andreas Bakkerud a Kristoffersson spojili, protože se oba po rychlém startu pokusili zabočit do první zatáčky. Bakkerudovo auto bylo vtaženo do stěny pneumatiky a rozprostíralo se do cesty Robinovi Larssonovi, když se pokoušel dovnitř široko daleko. Po srážce Bakkerud i Larsson odešli ze závodu a po jeho závěru následovalo vyšetřování sportovních komisařů, ale k dalším krokům nedošlo.


- Ekström skončil na čtvrtém místě, když ztratil půdu pod nohama, když se otočil v dolní části kopce, když se pokoušel zadržet hlavního rivala Kristofferssona po jeho žolíkovém kole.

 

 

 

 

 


Hodnocení mistrovství světa v rallycrossu 2020


1. Johan Kristoffersson SWE Volkswagen 219 bodů
2. Mattias Ekström SWE Audi 192
3. Timmy Hansen SWE Peugeot 163

4. Niclas Grönholm FIN Hyundai 147
5. Kevin Hansen SWE Peugeot 135


PR

Zdroj a foto RB

 

Neprošlo jazykovými úpravami a redakční  korekturou.

Fotky

Další články

Komentáře