Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 16. února 2020 (13:35) Karel Lacina

XFinity Series ovládl v Daytoně Noah Gragson.

Na okruhu v Daytoně už se vše chystá k dnešnímu večernímu závodu Daytona 500, ale včera se ještě představili účastníci XFinity Series při svém 300 mílovém závodu.


Své první vítězství v kariéře NASCAR vybojoval jezdec JR Motorsport Noah Gragson, přestože musel čelit trestu za překročení rychlosti v boxové uličce. Jeho šéf posádky Dave Elenz vyhrál v Daytoně již potřetí, přičemž zde spolupracoval již ze čtvrtým jezdcem.

 


" Byl jsem na špici po celý závod a dařilo se mě kontrolovat celou skupinu za námi. Můj kouč Earl Barban odvedl skvělou práci a dovedl mě k tomuto vítězství. Jsem velice vděčný všem z JR Motorsport za dokonale připravený motor, Hendrick Motorsport za skvěle připravený vůz.

Poté , co jsem dostal trest, jsem se snažil zůstat pozitivní a soustředit se na pokračování závodu. Jsem připravený udělat ještě o něco více" - řekl v cíli šťastný Gragson.

 


Silný tlak od Harrisona Burtona, který se venkovní stopou tlačil dopředu, ustál Gragson po restartu ve 198 kole a dostal se na délku dvou vozů do čela. Vše bylo vyřešeno když Brandon Brown poslal Michaela Annetta do smyku a jeho Chevrolet odstartoval řetězovou srážku díky níž se závod dojel pod žlutou vlajkou.

Díky ní tak zůstalo pořadí Timmy Hill, Brandon Jones a Chase Briscoe na třetím až pátém místě.

 


Hromadných havárií však bylo tradičně více a skončily v nich naděje mnoha favoritů. Při kolizi 12ti vozů ve 114 kole vyhasly šance Jeba Burtona a Austina Cindrice, předchozí incident znamenal KO pro Justina Allgaiera a Myatta Snider, jenž jezdil na čele v prvních fázích závodu. Kromě něho odjezdili na čele 26 kol Jeb Burton a 23 Allgaier, bohužel ani jeden z nich v cíli mezi nejlepšími nefiguroval. 


1. Noah Gragson CHEVROLET
2. Harrison Burton TOYOTA
3. Timmy Hill TOYOTA
4. Brandon Jones TOYOTA
5. Chase Briscoe FORD
6. Justin Haley CHEVROLET
7. Brandon Brown CHEVROLET
8. Ray Black jr. CHEVROLET
9. Ryan Sieg CHEVROLET
10. Alex Labbe CHEVROLET
 

Zdroj: NASCAR

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie