Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 25. května 2015 (21:06) Rostislav Bajko

Yamaha XS 650 SE

A znovu jsme navštívili neomezený zdroj jetých motocyklů v  Brně. Ve společnosti MTT Brno jsme si vybrali na testování malou mašinu YamahuXS 650 SE, velice dobře upravenou. Více k ní bude znovu referovat p. Ivoš. Více již jeho slova : 

Tato Mašina je originál - klasika. Nakopávačka s elektrickým startérem. Žádnej olejovej, žádnej vodní chladič, krásnej kulatej motor, chromový víčka. Opravdu nádhernej motor. Majitel toto vše využil a udělal z toho krásnýho "kafáčka".  


Je tam jiný předek, jiné kolo, přední kotouč,dokonce aby tam dostal velkou brzdu, tak musel udělat duralovou redukci. Jsou tam zdvojené brzdy, na každé straně kotouč, jsou to čtyřpístové brzdy. Takže to brzdí jako blázen. Motorka nic neváží a stačí se dotknout přední brzdy a stojí to na předním kole. 


Zadní kolo  vyplétané, jiné rozměry  aby to více připomínalo caferacera. Není to ovšem přehnaný, aby se dalo jezdit ostřeji. Zadní brzda brembo, udělanej unašeč ale do původní kyvky. Takže opravdu velmi pěkně a stylově uděláno, jako by tam byl již z výroby, vše dolakováno. No a pak je to vše dotaženo do nejmenšího detailu. 
U některých přestaveb je to děs, někdy se bojím kouknout pod sedalo, co tam vše najdu. Zde tato mašina je opravdu dělaná s rozmyslem a do detailu. Jako by to byla tovární úprava. 


Na motor nasadil koncovky výfuku, jsou to univerzální koncovky. Žádná drahá značka, ale výslednej efekt fakt dobrej. 

Možná by se někomu zdálo, že je to designově přeplácané a jsou zde požité dva motivy. Šachovnice a filmová páska co se používala.  možná by bylo lepší, kdyby tam byl pouze jeden motiv. Ale to je věc vkusu. 

Máme zkušenosti, že pokud přijde baba na bazar a dívá se na mašiny, tak se jí líbí právě takto udělaná. Snad to dělá ta barva, ta je hodně chytlavá.

Tato mašina je taková krásná hračka. Živá, lehká  se super brzdama. Pro toho, kdo si projede město, vykličkuje mezi autama, zastaví na benzince nebo u restaurace na zahrádce, každej na to bude čučet, hodí do sebe kafe. Má radost jak na ni všichni čučí a pak jede mašinu ukázat dál motorkářům a kámošům. 

Určitě to není na cestování po světě, snad ani po republice. Je to prostě pro radost. Je to styl. A kdo tomu rozumí, tak ví o čem se nyní bavíme. 

Cena 119.000 kč. Pokud máte zájem o tuto mašinu, je nyní v prodeji a volejte do MTT Brno. Dají kompletní informace !

Ivoš MTT Brno 

Fotky

Další články