Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 6. července 2020 (13:54) Karel Lacina

Yann Ehrlacher pokračuje v cestě za titulem ve virtuálním WTCR.

Virtuální šampionát Esports WTCR Championship nezadržitelně spěje ke svému konci. O uplynulém víkendu si jezdci vyzkoušeli elektronickou verzi čínského okruhu v Ningbo.


Simulátor skvěle padl do ruky Yannovi Ehrlacherovi a jezdec týmu Lynk & Co Cyan Racing zopakoval předchozí závod a opět stylem start cíl nedal nikomu šanci.Jako druhý jezdil v úvodu Mikel Azcona, ale na toho si brousil zuby Nestor Girolami a brzy se přes něho i dostal.

Azcona se poté dostal do hodně tvrdé bitvy, když se musel hodně bránit před útoky Estebana Guerrieriho a Nielse Langevelda. Guerrieri byl už několikrát na jeho úrovni, ale španělský dravec vždy jeho atak odrazil a v cíli patřila třetí pozice jemu.Tentokrát se moc nedařilo jezdcům Hyundaie. Michelisz dokončil na sedmém a Maťo Homola až na desátém místě.

 

 

 


Díky výsledkům první jízdy startoval do druhé z pole position Francouz Aurelien Comte a několik kol dokázal se svým Peugeotem držet vedoucí pozici. Bylo však jasné, že je pouze otázkou času kdy se před něho dostane Michelisz, jenž si Comteho postupně oťukával než nekompromisně zaútočil a protlačil se dopředu.

Comte se ještě pokusil kontrovat, ale poznal marnost svého snažení a soustředil se na udržení druhé pozice. Michelisz projel vítězně cílem, Comte zaostal o pouhých 0, 617 s a jako třetí projel cílem Homola, jenž sváděl velký duel s Attilou Tassim. Vítěz první jízdy Ehrlacher musel začínat ze zadních pozic a poté co v posledním kole zdolal Guerrieriho dokončil jako šestý.


Ehrlacher však stále vede celkové pořadí kde má 129 bodů o šest bodů před Micheliszem a o osm bodů před Guerrierim. Předposlední závod proběhne v neděli 12. července na trati v Macau.

 

 

 

 

Zdroj: FIA WTCR

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře