Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 13. března 2015 (16:09) Pavel Jelínek

Zájem o start na Revivalech je čím dál větší

Zájem o start na revivalech je čím dál větší, do týdne po skončení jednoho se startovní listina skoro naplní a jelikož doboví jezdci mají účast promotérem zaručenou, je v aktuální startovní listině V. Rallye Praha Revival 189 posádek! Z toho 115 dobových! Vedle věrných účastníků, např. bývalých továrních jezdců V. Blahny, M. Zapadla, V. Bergera- Z. Petery, špičkových soutěžáků P. Šofra- P. Ryšánka, T. Hanka- A. Neubauera, V. Arazima- J. Gála a dalších se postaví na start i početná zahraniční konkurence.

Velmi silně je zastoupeno Polsko, letos přijede i početná skupina posádek z Francie. Hlavně, ale díky tomu, že poprvé nekoliduje termín revivalu s MS v rally, kde měl pracovní povinnosti, se na start postaví pro české fanoušky rallyesportu legenda legend John Haugland, který s manželkou pojede na Škodě 130 LR připravenou promotérem E. Paterou.

Velkým magnetem pro všechny účastníky revivalů je kromě sportovního zápolení i společenská část, kdy se sobotní večery staly již legendárními, kdy ožívají dávné staré báje a pověsti závodnické. Na revivalech se schází několik generací závodníků snad ze všech disciplín motoristického sportu, takže témat k povídání a vzájemnému hecování je mnoho, zrovna tak radost ze setkání s dávnými kamarády a rivaly vytváří atmosféru revivalových večerů.

Revivaly jsou primárně určené pro účastníky, skromný pořadatelský tým nemůže zajišťovat divácký servis na jaký jsou fandové zvyklí z velkých závodů, přesto si diváci a příznivci motoristické historie cestu ke shlédnutí svých idolů najdou.

Při letošním revivalu jistě opět přiláká mnoho zájemců v páteční podvečer slavnostní start z Václavského náměstí, ještě před ním se od tří hodin uskuteční první Show section v prostoru parkoviště chuchelského hipodromu.

V sobotu od dvanácti hodin budou následovat pro diváky nejvhodnější dva průjezdy chebskou Kart Arenou a v neděli v dopoledne Show section v prostoru bývalých kasáren ve Strašicích.

 

PR

Fotky

Další články