Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 7. srpna 2020 (09:27) Pavel Jelínek

Žákovský vůz roku 2020 ohromil tovární posádku.

ŠKODA SLAVIA prošla zatěžkávací zkouškou – žákovský vůz roku 2020 ohromil rallyové profesionály Jana Kopeckého a Jana Hlouška

Tovární jezdci týmu ŠKODA Motorsport testovali sedmý žákovský vůz ŠKODA v Bělé pod Bezdězem

 Po svém oficiálním představení byla ŠKODA SLAVIA podrobena hodnocení nejrychlejšího spolupracovníka společnosti ŠKODA AUTO Jana Kopeckého. Tovární jezdec týmu ŠKODA Motorsport a mistr světa v kategorii WRC 2 z roku 2018 a jeho nový spolujezdec Jan Hloušek otestovali sedmý žákovský vůz ŠKODA na závodní trati v Bělé pod Bezdězem.

Kromě toho oba zajeli několik kol v prototypu závodního vozu ŠKODA 1100 OHC z roku 1957, kterým se žáci ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského při vývoji dynamického spideru ŠKODA SLAVIA inspirovali. Jméno SLAVIA odkazuje při příležitosti 125. výročí vzniku společnosti ŠKODA AUTO na první jízdní kola, která Václav Laurin a Václav Klement po založení podniku vyráběli.

Jan Kopecký, tovární jezdec týmu ŠKODA Motorsport, říká: „I letos odvedli žáci Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO skvělou práci a postavili ohromující žákovský vůz ŠKODA SLAVIA. Jeho dynamické křivky zaujmou na první pohled a je poznat, že žáci věnovali pozornost každému detailu. Na to, že se zde vše vyrábělo ručně, je kvalita zpracování naprosto excelentní.

Díky tuhé karoserii nabízí SLAVIA velmi sportovní svezení a vzbuzuje podobné emoce jako její vzor ŠKODA 1100 OHC. Je vidět, že okouzlení sportovní jízdou, které je cítit už z tohoto více než 60 let starého prototypu, přetrvalo dodnes.“

Jan Kopecký hájí od roku 2009 barvy týmu ŠKODA Motorsport na soutěžních tratích po celém světě. Tento osmatřicetiletý Čech získal v roce 2013 titul mistra Evropy, v roce 2014 se stal Asijsko-pacifickým šampionem a v roce 2018 si dojel pro titul mistra světa v kategorii WRC 2.

Kromě toho je sedminásobným mistrem České republiky. Od začátku letošní sezóny mu v jeho voze ŠKODA FABIA Rally2 evo dělá spolujezdce Jan Hloušek, který s ním v Bělé pod Bezdězem usedl také do vozů ŠKODA SLAVIA a ŠKODA 1100 OHC.

ŠKODA 1100 OHC je významným milníkem v historii ŠKODA Motorsportu
Na projektu žákovského vozu 2020 se podílelo 31 žáků a při vývoji modelu ŠKODA SLAVIA se inspirovali speciálem ŠKODA 1100 OHC. Tohoto otevřeného dvoumístného prototypu závodního vozu, který se světu poprvé představil v roce 1957, vznikly pouze dva exempláře; později byly postaveny ještě tři vozy v karosářské variantě kupé. Je to jeden z milníků nyní již 119leté sportovní historie značky ŠKODA a důkaz úžasných schopností a technického know-how tehdejších inženýrů. 

 

Jan Hloušek, spolujezdec týmu ŠKODA Motorsport, dodává: „Pro mě byl dnešní den rychlou exkurzí do více než 60leté historie společnosti ŠKODA AUTO. Jízda v čistokrevném závodním voze z roku 1957 po trati, na které se ladila řada úspěšných rally speciálů ŠKODA, byla pro mě jakožto nováčka ve stáji ŠKODA Motorsport výjimečným zážitkem.

ŠKODA SLAVIA ilustruje vysokou úroveň vzdělání, které Střední odborné učiliště ŠKODA AUTO svým žákům poskytuje a dokládá ohromující schopnosti žáků. Zároveň nám nabízí pohled na budoucí odborníky a umožňuje nám tak nahlédnout do budoucnosti celé společnosti.“

ŠKODA Motorsport a Bělá pod Bezdězem mají dlouhou společnou minulost
Úspěšné soutěžní vozy značky ŠKODA se uprostřed českých lesů na závodní, rallycrossové a testovací trati Motorland v Bělé pod Bezdězem testují již přibližně třicet let. Tato tradice se započala s příchodem rally verze modelu ŠKODA FAVORIT, která v 90. letech ve své třídě čtyřikrát vyhrála legendární Rallye Monte Carlo.

Kromě toho testoval tým ŠKODA Motorsport v Bělé pod Bezdězem také model ŠKODA FABIA Rally2 a vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo se zde dokonce v roce 2019 dočkal své premiéry.

 

 

PR

Zdroj

Další články

Komentáře