Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 15. září 2020 (09:14) Pavel Jelínek

Závod sajdkár a čtyřkolek na trati v jihočeském Jiníně je minulostí.

BITVU ŠAMPIONŮ V JINÍNĚ OVLÁDLI BAX S MUSSETEM


V sobotu 12. září pokračovalo Mezinárodní mistrovství České republiky sajdkár a čtyřkolek na trati v jihočeském Jiníně. Vzhledem k velkému množství zrušených seriálů v zahraničí se na start postavili také světové hvězdy FIM Sidecar Motocross World Championship v čele s úřadujícím světovým šampionem Etiennem Baxem a jeho předchůdcem z roku 2018 Belgičanem Marvinem Vanluchenem.

Druhé housle rozhodně nechtěli hrát ani české posádky, řada diváků se v perfektně připraveném areálu MX Enduro parku těšila také na republikové závody čtyřkolek či Přebor sajdkár.

Hned kvalifikace republikových sajdkár přinesla překvapení. Tím bylo až šesté místo posádky  Vanluchene – van den Bogaart, zkušenější sledující však tušili, že závod začíná až odpoledne a výsledky kvalifikace nemusí mnoho znamenat. To se záhy potvrdilo. Vítězové kvalifikace Bax s Mussetem měli hned po startu první jízdy obrovskou krizi, kterou jen se štěstím ustáli, holeshot si tak připsal Vanluchene a ujal se vedení před svým holandským rivalem. Ke smutku mnoha fanoušků se vůbec nepodařilo odstartovat dvojici Veldman – Čermák. Divoký začátek první jízdy byl bohužel krátce na to zcela nepodstatný. Po nehodě jedné z posádek byl závod zastaven a následoval nový start. Na ten v poslední možné chvíli za potlesku fanoušků doslova přiletěli z depa Veldman s Čermákem a mohli se tak znovu zapojit do soubojů.

Opakovaný start již Baxovi s Mussetem vyšel a suverénně první závod ovládli. Loňští mistři republiky Kolenčík s Hejhalem si po velmi pěkném výkonu dojeli pro stříbro a velká bitva se strhla o bronzovou pozici. Tu dlouho drželi Vanluchene s van den Bogaartem, nedlouho před koncem je však přeskočila dvojice Veldman – Čermák a světoví šampioni z roku 2018 se tak stali smutnými hrdiny prvního závodu, když na ně nakonec zbyla pouze bramborová pozice.

TOP 5 uzavřeli bratři Boukalové, šestí dokončili Peter se Zatloukalem a sedmou pozici po pěkném startu z druhé řady vybojovala dvojice Černý – Chopin.

Druhá jízda slibovala opět zajímavou podívanou, ale také při tomto startu nenechali nikoho na pochybách Bax s Mussetem, na úvodní kopec vyjeli jako první a své vedení udrželi až do cíle. Za nimi opět následovala dvojice Kolenčík – Hejhal, těm se bohužel nepodařilo udržet stříbrnou pozici a v průběhu závodu je přeskočili Vanluchene s van den Bogaartem, i to ale stačilo české posádce k celkovému stříbru před hvězdným Belgičanem.

Optimální start do druhé jízdy neměli Veldman s Čermákem, nakonec se jim podařilo probít alespoň na čtvrtou pozici a dál vládnou celkovému pořadí seriálu. Pátí dojeli opět Boukalové, šestý Peter se Zatloukalem a sedmým místem si spravili chuť po výpadku v první jízdě Polívka s Rotou. Skvělým startem potrápili řadu favoritů Herclíkovi, v průběhu jízdy si však neudrželi rychlost a cílem projeli jako devátí.

Mezinárodní mistrovství České republiky čtyřkolek mělo atraktivní průběh, ale nakonec jednoznačný výsledek. V obou rozjížďkách se na stupně vítězů postavila trojice v pořadí Kašpar – Sůsa – Tuček, mezi juniory dominoval Jan Brhel. Přebor SIDE ovládli Peták s Hotovým, mezi veterány zvítězili Křížovi a třída Veterán klasik se stala kořistí Pokorného s Poledníkem. Seriál MMČR sajdkár a čtyřkolek pokračuje za dva týdny v západočeských Dobřanech.

 

 

 

 

 

ilustrační foto

 

PR
Zdroj AČR

Fotky

Další články

Komentáře