Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 18. října 2020 (21:36) Pavel Jelínek

Zlatý, dva stříbrné a jeden bronzový pohár atd. To je bilance Buggyráků z Hungaroringu.

Úspěšný víkend pro Buggyru, Lacko i Calvet okupovali bednu


Druhý podnik Evropského šampionátu tahačů se pro Buggyra Zero Mileage Racing team nesl ve znamení pódiových umístění. Zlatý, dva stříbrné a jeden bronzový pohár, k tomu dvě výhry a stejný počet druhých míst v GoodYear cupu. Taková je bilance z Hungaroringu.


Neděle:
„Včera to bylo lepší, sice to na startu vypadalo, že se před Kisse dostanu, ale nakonec tam cca čtvrt metru chybělo, abych se před něj mohl zařadit, no a pak už mi začal odjíždět úplně stejně jako já jemu včera na mokru. Zato s Jochenem jsme si krásně zazávodili, nakonec to dobře dopadlo a skončil jsem na druhém místě,“ komentoval Adam Lacko první nedělní jízdu, do které startoval z první řady. 

 

 


„Tohle nebyl zrovna lehký závod, ti přede mnou strašně rychle odjeli, ale podstatné je, že jsem dokončil na druhém místě v rámci GoodYear cupu a do čtvrtého závodu budu startovat z pole position,“ dodal Téo Calvet. Ani pro Aliyyah Koloc nezačaly nedělní závody úplně nejlépe. „Start se mi moc nepovedl, v první zatáčce jsem dostala ránu a bohužel to odnesla guma, zvládla jsem závod sice dojet, ale na žádné velké souboje už to nebylo,“ popsala Aliyyah svůj třetí závod.

Včerejší předpověď se bohužel nakonec nenaplnila ani odpoledne, a tak se i druhý nedělní závod odjel na suchu. „Tentokrát bez poháru, bramborová příčka, ale za mě asi nejzajímavější závod tento víkend, spousta soubojů, se Steffi jsme jeli snad třičtvrtě kola vedle se. Bohužel Kiss vyhrál, takže už vede šampionát, ale pořád jsme si zde oproti Mostu polepšili, takže za mě spokojenost,“ konstatoval Adam Lacko.

I Téo Calvet byl se svým výsledkem spokojený. „Start z prvního místa pro mě byl určitě výzva a řekl bych, že se mi i obstojně podařil, pak mě ale překvapil Antonio a následně se přihnali všichni ostatní zezadu. Bylo to opravdu těžké snažit se je držet za sebou, takže nakonec je z toho celkově šesté místo. V GoodYear cupu jsem však vyhrál, a to je pro mě tuto sezónu to nejdůležitější,“ shrnul Téo svůj výkon.

 

 

 

 

„Ve čtvrtém závodě jsem dojela o pár zatáček dál, než jsem znovu od stejného jezdce dostala ránu a opět to nevydržela guma, tentokrát už to však nebylo ani na to dojetí, takže jsem závod nedokončila. S celkovým výsledkem nijak zvlášť spokojená nejsem, ale určitě jsem tu nabrala spoustu zkušeností a to se vždycky hodí,“ zhodnotila své maďarské představení Aliyyah Koloc.


„Za celý tým si myslím, že můžeme závodní víkend tady na Hungaroringu hodnotit pozitivně, škoda toho, že Adam neudržel vedení v šampionátu, ale není všem dnům konec a my se už těšíme na další závod v Misanu,“ shrnul závodní víkend Jan Kalivoda, manažer týmu Buggyra Zero Mileage Racing.

 

 

 

PR

Buggyra

foto týmu

 

 

Fotky

Další články

Komentáře