Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 19. září 2019 (07:56) Pavel Jelínek

Zprovoznili mimoúrovňovou křižovatku na dálnici D46 u Olšan u Prostějova.

ŘSD uvádí do provozu modernizovanou mimoúrovňovou dálniční křižovatku na D46 u Olšan

Ředitelství silnic a dálnic uvádí v úterý 10. 9. do provozu modernizovanou mimoúrovňovou křižovatku na dálnici D46 u Olšan u Prostějova. Původní křižovatka byla vybudována v roce 1975 ve směrovém oblouku bez připojovacích a odbočovacích pruhů. Proto byla označována jako jedna z nejvíce nebezpečných dálničních křižovatek v ČR.

Chybějící připojovací a odbočovací pruhy křižovatky u Olšan tvořily bodovou závadu a  výraznou překážku bezpečnosti provozu. Zejména při najíždění vozidel na D46 docházelo ke konfliktním situacím, a to vzájemným omezením mezi účastníky silničního provozu.

V rámci modernizace byly doplněny připojovací a odbočovací pruhy, rozšířen byl dálniční most přes potok Blata a došlo také k vybudování nového nadjezdu silnice III/5707 přes dálnici D46. Součástí byla i výstavba nové protihlukové stěny vysoké 4 metry, díky níž dojde ke snížení hlukové zátěže v obci Olšany u Prostějova.

Zakázka byla realizována jako pilotní projekt v souladu se smluvními podmínkami Design & Build.

Mimoúrovňová křižovatka Olšany u Prostějova je v pořadí již čtvrtou modernizovanou křižovatkou na dálnici D46. Zahájení modernizace další křižovatky, konkrétně MÚK Prostějov – střed, je plánováno na příští rok.

 

D46 MÚK Olšany

Hlavní trasa:

délka: 1,1 km

kategorie: R 22,5/100

počet všech stavebních objektů: 24

 

zhotovitel: EUROVIA CS, PORR, OHL ŽS

cena stavby dle smlouvy: 104,9 mil. Kč bez DPH

termín realizace: 05/2018 – 09/2019

 

 

PR

Zdroj

Další články

Komentáře