Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 7. září 2020 (09:35) Pavel Jelínek

Zsigo a Kačírek dalšími letošními vítězi v GT sprintech.

Zsigo se stal třetím letošním vítězem GT sprintu

Sobotní sprintový závod vozů GT ovládl v Brně Gregor Zsigo, který současně zvítězil v GT3. Třída GT4 patřila Ferenci Ficzovi, GTC Boleslavu Waszkovi a D5 Miru Konopkovi.

Během úvodního podniku letošní sezony v chorvatském Grobniku ovládl oba sprintové závody vozů GT Libor Milota. Na Slovakia Ringu pak jeho počin napodobil David Vršecký, který rovněž vystoupil na nejvyšší stupeň po obou jízdách víkendu. A po sobotním brněnském závodě přibylo na seznam letošních vítězů třetí jméno – Gregor Zsigo.

Cesta pilota stáje Trevor Racing za premiérovým triumfem v ročníku 2020 ale nebyla ani trochu snadná. Slovenský závodník totiž v závodě svedl nelehkou bitvu se svým úhlavním rivalem v boji o titul Danielem Skalickým a dlouho to byl právě pilot Duck Racingu, kdo tahal za delší konec.

Nakonec to byl ale Zsigo, kdo projel pod šachovnicovou vlajkou jako první a upevnil si tak celkové vedení. To mu díky konzistentním výkonům patřilo již před začátkem víkendu, ačkoli tou dobou ještě na kontě žádný triumf neměl. Skalický se musel spokojit se druhým místem. V tomto pořadí se dvojice neumístila pouze v rámci celkové klasifikace GT, ale rovněž v hodnocení GT3.

 

 

 

 

GT4 se neslo opět ve znamení boje mezi Ferencem Ficzou a Sergejem Pavlovcem. I tentokrát si byli oba velice vyrovnanými soupeři, stejně jako v předchozích třech závodech ale slavil Ficza a postaral se tak svému týmu Trevor Racing hned o dvojitou radost. Pavlovec dorazil do cíle jako druhý. Třetí místo znovu obsadil Piotr Wira.

Ve třídě GTC zvítězil Boleslav Waszek. V D5 se stejně jako v obou závodech na Slovakia Ringu radoval Miro Konopka. Pilota týmu ARC Bratislava doplnila na bedně dvojice JV Sport Racingu. Stříbro bral Petr Lisa a bronz Jiří Svoboda.

 

 

 

Nedělní GT sprint pro Kačírka

Nedělní sprintový závod vozů GT patřil v Brně Petru Kačírkovi, který zároveň ovládl třídu GT3. V GT4 zvítězil Sergej Pavlovec, v GTC Boleslav Waszek a v D5 Miro Konopka.

Počet letošních vítězů GT sprintu se rozrostl na číslo čtyři. K Liboru Milotovi, Davidovi Vršeckému a Gregoru Zsigovi se připojil Petr Kačírek. Pilot stáje Duck Racing, který dnes vystřídal za volantem Audi R8 LMS Ultra GT3 Daniela Skalického, předvedl po startu z pole position dominantní výkon a na čele strávil celý závod. Druhé místo obsadil v kategorii GT3 Gregor Zsigo. Včerejší vítěz hájící barvy stáje Trevor Racing ale nemusel být příliš smutný, neboť i nadále zůstává lídrem průběžného pořadí GT3.

V GT4 se v tom nejlepším světle předvedla domácím fanouškům brněnská ekipa RTR Projects. Po čtyřech porážkách od Ference Ficzy v řadě si totiž dojel pro vítězství pilot zmíněného týmu Sergej Pavlovec. Radost u RTR Projects navíc mohla být hned dvojnásobná.

Stříbrný úspěch totiž zaznamenal Tomáš Miniberger. Třetí místo obsadil již tradičně Piotr Wira. Vítěz předchozích čtyř závodů Ferenc Ficza dnes neměl nejlepší den. Musel se spokojit pouze se čtvrtou příčkou a poprvé v sezoně chyběl na stupních vítězů.

V GTC si stejně jako včera dojel pro triumf Boleslav Waszek. I třída D5 měla stejného sprintového vítěze jako v sobotu – Mira Konopku. Slovenského jezdce doprovodili na stupně vítězů druhý Petr Lisa a třetí Jiří Svoboda.

 

 

 

 

PR

Zdroj

Fotky

Další články

Komentáře