Další úspěšný víkend. Rybníček i v Divákách ovládl svou třídu

Předposlední letošní podnik seriálu Maverick Hill Climb Czech v Divákách u Hustopečí vynesl Marku Rybníčkovi další dvě vítězství ve třídě E1+3000/2WD. Kromě toho si jezdec stáje Nutrend Czech Team připsal také po jednom prvenství ve skupině E1 a kategorii I.

Letošní sezona seriálu v závodech do vrchu s názvem Maverick Hill Climb Czech pokračovala během druhého zářijového víkendu předposledním podnikem. Ten se konal v obci Diváky nedaleko Hustopečí. Na startu ani tentokrát nechyběl Marek Rybníček s vozem KTM X-Bow GTX. Jezdec stáje Nutrend Czech Team měl na co navazovat. Ze svých předchozích osmi letošních startů totiž vytěžil ve třídě E1+3000/2WD hned sedm triumfů a do Divák přijížděl jako vedoucí muž průběžného pořadí této třídy.

A během předposledního letošního podniku si Rybníček své průběžné vedení ještě upevnil. I přesto, že charakter trati v Divákách nebyl pro jeho KTM zrovna ideální, podařilo se mu dosáhnout dalších dvou vítězství ve třídě E1+3000/2WD. To ale nebylo všechno. V sobotním závodě totiž rodák z Náměště nad Oslavou zvítězil také ve skupině E1 a v kategorii I. V rámci těchto hodnocení dosáhl na umístění v elitní trojici i v neděli, kdy v nich obsadil třetí místa. V celkovém pořadí skončil v sobotu šestý a v neděli osmý.

„Se svým vystoupením jsem spokojen. Vzhledem k výkonu našeho vozidla se nám podařilo zajet velmi slušné časy. Trať v Divákách není úplně stavěná pro naše auto. Je to klasická erzeta. Není zde ani prostor na dosahování vysokých rychlostí. Pouze po startu je rovinka, kde jsme jeli přes dvě stě. Jinak mám ale závody v Divákách rád. Je tu příjemná atmosféra a mám to kousek z mého bydliště. Celý víkend bylo krásné počasí, jen ráno byla trochu zima. Takže ideální podmínky pro závody do vrchu,“ líčí Rybníček své dojmy z víkendu.

Marek Rybníček získal při podniku Maverick Hill Climb Czech v Divákách u Hustopečí celkem čtyři vítězství. Foto: Archív Marka Rybníčka

Jiné nastavení a nová vylepšení

V porovnání s předchozím podnikem v Albrechticích u Lanškrouna došlo pro závody v Divákách na Rybníčkově KTM X-Bow GTX ke změně nastavení. Rovněž byla nasazena další vylepšení podvozku.

„Nastavení jsme měnili, protože charakter trati v Divákách je oproti Albrechticím velmi odlišný. Vozidlo stále vylepšujeme, pouze ale po stránce podvozku. Čekáme na nový motor, který by nám měl zajistit znatelně vyšší výkon,“ říká Rybníček.

Co se celkových vítězů týče, v sobotu triumfoval v Divákách rakouský jezdec Andreas Stollnberger před druhým Jiřím Špalkem a třetím Michalem Novickým. V neděli byl nejlepší Špalek, kterého na stupních vítězů doplnili stříbrný David Komárek a Andreas Stollnberger, který se tentokrát musel spokojit se třetí pozici.

Kompletní výsledky prvního závodu
Kompletní výsledky druhého závodu

Úvodní foto: Archiv Marka Rybníčka

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.