Doubek zakončil sezonu osmým místem

Martin Doubek se rozloučil s letošní sezonou NASCAR Whelen Euro Series osmou příčkou. Právě na tomto místě totiž ve Valencii dokončil nedělní závod kategorie EuroNASCAR 2.

Na okruhu Ricarda Torma ve španělské Valencii v neděli vyvrcholila letošní sezona šampionátu NASCAR Whelen Euro Series. Svůj poslední závod měla na programu mimo jiné i kategorie EuroNASCAR 2. V něm se stejně jako v tom včerejším hrálo o dvojnásobný počet bodů.

Již před startem ale bylo jasné, že nepůjde o snadný závod pro českého jezdce Martina Doubka. Startovní rošt byl totiž utvořen podle nejrychlejších časů ze sobotního klání. A jelikož našeho reprezentanta vyřadilo hned v prvním kole poškozené zavěšení a brzdy, měl původně vyrážet z posledního devatenáctého místa. Nakonec ale začínal z osmnáctého místa. Na konec roštu byl totiž za agresivní počínání ve včerejším závodě poslán Francesco Garisto.

V cíli závodu z toho ovšem bylo pro Doubka lepší umístění. Během patnácti kol byl totiž schopen získat deset pozic a pod šachovnicovou vlajkou projel jako osmý, a to i navzdory vozu poškozenému po kontaktech se soupeři. V celkovém pořadí šampionátu skončil na sedmé příčce.

Příští sezona NASCAR Whelen Euro Series se rozjede v dubnu a začne tam, kde skončila ta letošní – na okruhu Ricarda Torma. Součástí kalendáře bude znovu také Autodrom Most, kam se seriál vrátí po roční pauze. Pojede se zde v termínu 19.-20. června.

Výsledky nedělního závodu EuroNASCAR 2: 1. Vittorio Ghirelli (Itálie, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 15 kol, 2. Nicholas Risitano (Itálie, Solaris Motorsport by Caal Racing, Chevrolet Camaro) +4,910, 3. Vladimiros Tziortzis (Kypr, Alex Caffi Motorsport with Race Art Tech, Ford Mustang) +5,119… 8. Martin Doubek (Česká republika, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) +9,908.

Konečné pořadí jezdců: 1. Vittorio Ghirelli (Itálie, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 419 bodů, 2. Tobias Dauenhauer (Německo, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 413 bodů, 3. Alessandro Brigatti (Itálie, FEED Vict Racing, Chevrolet Camaro) 379 bodů… 7. Martin Doubek (Česká republika, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 336 bodů.

Titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series/Stéphane Azemard