Nový lídr Bejda a bronzová Vlasáková. GT2 Motorsport uspěl na Zámeckém vrchu

Pavla Bejdu dostala dvě třetí místa do čela průběžného pořadí skupiny 3 mistrovství republiky, Vendula Vlasáková se oklepala z tréninkové nehody a vybojovala tři třetí místa v seriálu Maverick Hill Climb Czech. Takový byl letošní Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou pro stáj GT2 Motorsport.

„Dvě třetí místa beru, jsou to pořád umístění na stupních vítězů,“ řekl v cíli Bejda, který musel na cestě za bronzem překonat během obou dní nejednu překážku. „Nejelo se mi úplně nejlépe. Myslel jsem si, že to bude lepší. Také jsem měl problémy s řazením,“ prozrazuje.

Třetí místo patřilo Bejdovi po celý víkend. Umístil se něm jak při obou sobotních jízdách, tak v obou suchých nedělních jízdách, které se započítávaly do konečné klasifikace. Na závěr dne sice závodníci dostali ještě jeden pokus, krátce před třetí „rundou“ se ale rozpršelo. Závodníci se tak rozhodli k jízdě přistoupit opatrně a na zlepšení většina z nich nedosáhla.

Zatímco v sobotu si Bejda připsal časy 1:08,01 a 1:07,23, v neděli zrychlil. První pokus zakončil s výkonem 1:06,28 a ve druhé jízdě ukázala časomíra 1:06,49. Při obou závodech v Náměšti nad Oslavou před ním skončili vítězný Karel Stehlík se druhým Michalem Jindrou.

Na Vysočině Bejda absolvoval svůj druhý start za volantem vozu Porsche Cayman S. S tímto speciálem si odbyl premiéru v dubnu na Slovakia Ringu, kde zaznamenal vítězství a druhé místo. Až při Zámeckém vrchu ale šlo o první start s novým autem v typickém vrchařském prostředí. Na krátké a technické trati však vůz nenaplnil očekávání.

„Ukázalo se, že na podobné závody zkrátka není toto auto stavěné. Je to více méně okruhový speciál, kterému vyhovují spíše delší tratě a delší rovinky,“ přiznává Bejda.

Ačkoli jezdec GT2 na slovenské vítězství v Náměšti nenavázal, mohl odjíždět spokojen. Díky své dosavadní konzistenci se totiž posunul do čela průběžného pořadí. Do podniku Ústecká 21, který se uskuteční o víkendu 18.-19. května, vstoupí s náskokem 19 bodů před Jiřím Ošmerou.

Těžký začátek, sladký konec

Pro stáj GT2 Motorsport nevybojoval na Zámeckém vrchu trofeje pouze Pavel Bejda. V rámci seriálu Maverick Hill Climb Czech se totiž dařilo i Vendule Vlasákové se Škodou Felicia. Osmnáctiletá závodnice zaznamenala v obou závodech třetí místo mezi juniory. A aby toho nebylo málo, v neděli skončila na třetí pozici i v hodnocení dámského poháru, kde o den dříve brala pátou příčku. V klasifikaci třídy E1-2000 zaznamenala dvě čtvrtá místa.

Víkend přitom pro Vlasákovou nezačal vůbec šťastně. „V prvním tréninku jsem havarovala. Přišla jsem tak o oba tréninky,“ popisuje závodnice nepříjemný začátek.

Kvůli incidentu musela Vlasáková vynechat oba tréninky. Do závodů tak naskočila bez přípravy. To pro ni pochopitelně nebylo jednoduché. „Snažili jsme se auto naladit tak, abych mohla odjet celý závod. Přesto ale nefungovalo úplně stoprocentně a bylo to trochu složité, protože jsem samozřejmě neměla nic vyzkoušeného,“ říká.

Nakonec ale ze Zámeckého vrchu odjížděla spokojena. „Myslím si, že nakonec se nám to povedlo. To, že jsme vůbec získali nějaké umístění na stupních vítězů, beru jako úspěch,“ uzavírá.

Na další vystoupení bude Vlasáková čekat do víkendu 15.-16. června. V tomto termínu má seriál Maverick Hill Climb Czech na programu Vírské serpentiny.

Foto: Zámecký vrch, Maverick Hill Climb Czech, GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.