Slibný začátek, pak už jen trápení. Königovo čekání na první body trvá i po Barceloně

Nula zůstává na kontě českého jezdce Olivera Königa i po osmém letošním podniku MS superbiků v Barceloně. Jezdec stáje Orelac sice do víkendu vstoupil slibným výkonem v tréninku, poté už se ale jenom trápil.

V prvním pátečním tréninku zajel český jezdec čas v hodnotě 1:43,594. Ten stačil na 16. místo. Za patnáctým Axelem Bassanim navíc zaostal jenom o 119 tisícin.

"Vůbec to nebylo špatné. Jezdil jsem ještě k tomu na závodní pneumatice, z toho jsem měl radost," byl König povzbuzen.

Ve zbytku víkendu už ale na tento počin nenavázal. Ve druhém tréninku se potýkal s nárůstem teploty. Zrychlit nedokázal a obsadil poslední 23. pozici. Jeho trápení pokračovalo i v sobotu. V kvalifikaci sice zvládl pokořit Leandra Mercada, stačilo to ale pouze na 22. místo. Lepší to nebylo ani v prvním závodě, kde jako poslední klasifikovaný dorazil do cíle na 19. příčce. Navíc nedokázal zajíždět tak rychlé časy jako v kvalifikaci.

"Nějaké nápady na zlepšení máme. V týmu nejsme spokojení, doufáme v lepší výsledky. Když víme, že to umím jezdit rychleji, musíme to v neděli předvést," říkal pražský rodák po sobotě.

Ani v neděli se mu ale nepodařilo dosáhnout zlepšení. Jak superpole závod, tak druhou jízdu strávil převážně o samotě. Zatímco superpole závod mu přinesl 20. příčku, ve druhém závodě dojel na 18. pozici. V prvním nedělním klání sice dokázal porazit jezdce Yamahy Andreu Locatelliho, ten ale během superpole závodu upadl. Ve druhém závodě už byl ale opět posledním klasifikovaným.

"Nechápu, proč to tak bylo. Kdybych to věděl, ihned udělám něco jinak. Na závodní gumě jsem jel v pátek o dvě vteřiny rychleji než pak o víkendu. Fakt nechápu proč. Měli jsme tam lehké technické problémy. Fakt nevím," byl König bezradný.

Body jsou reálné

Na Königa nyní čekají už jen poslední čtyři závodní víkendy. Všechny se uskuteční během října a listopadu. Nejprve bude na programu portugalské Algarve (8.-9. října), poté argentinský San Juan (22.-23. října), indonéská Mandalika (12.-13. listopadu) a australský Phillip Island (19.-20. listopadu).

Na body sice český jezdec pořád čeká, rozhodně si ale nemyslí, že by byly daleko: "Vím, že na to výkonnostně mám, v Mostě jsem od něj byl kousek (dosáhl na dvě 16. místa - pozn. red.). Také v tréninku v Barceloně jsem si dokázal, že mohu bojovat o patnácté místo," říká.

Před závody v Algarve se bude König připravovat na ostrově Mallorca. Zde bude trénovat se svým technickým ředitelem a současně bývalým závodníkem Davidem Salomem, který má kromě MS superbiků zkušenosti také z MotoGP.

Foto: Orelac Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.