Suverénní Březík obhájil na Kopné prvenství

Podruhé po sobě se zapsal do statistik vítězů Rallyesprintu Kopná a posádka Adam Březík – Ondřej Krajča v barvách Samohýl Škoda Teamu. S vozem Škoda Fabia RS Rally2 nechali za sebou tradičního rivala Dominika Stříteského a navrátilce Tomáše Kostku.

Březík s Krajčou pojali start na domácím Rallyesprintu Kopná jako další test vozu Škoda Fabia RS Rally2 před pokračováním českého šampionátu. Stejně jako na Valašku se i do Slušovic sjela kvalitní konkurence, doplněná tentokrát o špičku slovenského mistrovství.

Březík, který na Kopné obhajoval prvenství, patřil od začátku mezi kandidáty na vítězství. Tuto úlohu mu samozřejmě chtěl zkomplikovat Dominik Stříteský ve stejném voze. S napětím se očekával i návrat čtyřnásobného vítěze Kopné Tomáše Kostky s další Fabií RS Rally2.

Kopná byla druhým podnikem sedmidílného seriálu Rallyesprint série a Poháru 2+, na posádky čekalo 8 náročných rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích v celkové délce 70 km. Předpověď počasí na závod nebyla ideální, ale nakonec se déšť snášel na tratě zkoušek jen v průběhu seznamovacích jízd v pátek dopoledne a následně až v závěru cílového ceremoniálu. Jinak bylo i přes mlhavé ráno brzy slunečno, teploty se vyšplhaly nad dvacítku.

I to byl důvod, že Adam Březík od rána sáhnul po nejtvrdší směsi pneumatik Michelin a to mu stejně jako výtečná Fabia RS Rally2 zajistilo nejrychlejší časy v sedmi rychlostních zkouškách z osmi. Vedl od první rychlostní zkoušky a ač na RZ 2 Stříteskému podlehl, v absolutním hodnocení se po celý den pořadí ani jednou nezměnilo.  

„Kopná byla v našem provedení téměř bezproblémová soutěž. Také volba gum byla za mě jasná. Už od rána bylo teplo, takže nebyla jiná alternativa než michelinské třicítky. Ale zda to byl třeba na Zádveřicích ten rozhodující faktor, to si opravdu nedovolím říci. Jinak s Ondrou jsme jeli rychle, bez chyb, prostě všechno ideálně sedlo. Samozřejmě tento výsledek je povzbuzením pro celý tým a bude motivací do nejbližších závodů,“ zhodnotil Březík vítězný závod.

 „Tradičně děkuji všem týmovým partnerům, mechanikům za stoprocentně připravenou Fabii a fanouškům za parádní kulisu, kterou na Kopné vytvořili,“ dodal.

Již o víkendu 17. – 18. května pokračuje mistrovství České republiky v automobilových soutěžích Rallye Český Krumlov. Na posádky soudobých automobilů čeká patnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 171,27 km. V harmonogramu nechybí ani slavný test Malonty, který letos měří 28,27 km.

„Najeli jsme velmi cenné testovací kilometry, opět jsme seděli v závodním autě, a tak přestávka právě před Krumlovem nebude tak dlouhá. Tento závod je vždy výzva, může si tam s námi pohrát i počasí. Většinou co platí v Českých Budějovicích, už neplatí dole u hranic s Rakouskem. Kvůli zařazení závodu do ERT se pojede bez špiónů, takže očekávám, že management gum bude pro úspěch zásadní. Věřím, že se nám bude volba dařit. Jinak charakter krumlovských vložek mám rád, očekávám, že téměř třicetikilometrové Malonty budou v této podobě pro vývoj závodu zásadním testem,“ předpovídá jezdec Samohýl Škoda Teamu.

Zdroj: Tiskový servis Samohýl Škoda Teamu
Foto: Vandraq studio

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.