Loeb v českém autě. Na Rallye Azory pojede s Fabií

Sébastien Loeb si zazávodí se Škodou Fabia RS Rally2. Legenda WRC usedne za volant tohoto vozu při soutěži Rallye Azory v Portugalsku.

"Mám velkou radost z toho, že si poprvé ve své kariéře zazávodím na Rallye Azory. Tento týden a tento neobvyklý podnik pro mě budou určitě zábavou," prozradil 49letý Francouz.

Auto Loebovi pro soutěž poskytne stáj Toksport WRT. Ta je rallyeovým fanouškům známá zejména z kategorie WRC 2 v mistrovství světa. V posledních dvou sezonách zde tento tým vybojoval titul. Zatímco v roce 2021 se stal šampionem Andreas Mikkelsen, loni Emil Lindholm.

Role Loebovy navigátorky se v Portugalsku chopí Lauréne Godeyová, která je jeho životní partnerkou. Společně nepojedou poprvé. Během roku 2019 absolvovali ve Francii dva starty s vozy Hyundai i20 R5 a Hyundai i20 Coupe WRC. Se druhým zmíněným modelem se jim podařilo při Rallye du Var vyhrát.

Rallye Azory se bude konat o víkendu 31. března - 2. dubna. S Loebem zde poměří síly mimo jiné výše zmíněný Andreas Mikkelsen nebo Ole Christian Veiby. Nor loni obsadil celkové čtvrté místo v rallyekrosovém mistrovství světa a v únoru skončil druhý v rámci WRC 2 při Švédské rallye.

Rallye Azory sice byla ještě loni součástí kalendáře mistrovství Evropy, to už ale letos neplatí. Tentokrát bude součástí seriálu Tour European Rally Series, ale také azorského rallyeového šampionátu a azorské šotolinové trofeje.

V "klasické" rallye si Loeb zazávodí poprvé od loňského září, kdy při Rallye Akropolis absolvoval svůj poslední ze čtveřice startů ve WRC  s týmem M-Sport. Pokračování této spolupráce v letošním roce by se nebránili Loeb ani britská stáj, zatím ale nebylo nic oficiálně potvrzeno. Loebovým letošním hlavním programem je účast v mistrovství světa v dálkových rallye. Ze šampionátu Extreme E, kde loni vybojoval spolu s Cristinou Gutiérrezovou titul, odešel. U stáje X44 ho nahradil Fraser McConnell.

Foto: M-Sport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.