V Polsku Macíkovi „přečte noty“ David Pabiška, MM Technology bude mít na Baja Poland tři auta

Vedle továrního auta MM Technology se v Polsku představí také klientské kamiony týmů Ruhrtal Racing a Valtr Racing Team.

Tři kamiony ze sedlčanské dílny vyrazí na Baja Poland, která se na severu Polska koná od pátku do neděle. Trať soutěžev okolí Štětína a Drawska Pomorskiego nabízí náročný a rychlý terén a tým MM Technology vidí účast jako příležitost k dalšímu testování nastavení auta před vrcholem sezony. Františka Tomáška jako stálého navigátora posádky Čendy nahradí mimořádně zkušený účastník Rallye Dakar David Pabiška. Vedle továrního auta se v Polsku představí také klientské kamiony týmů Ruhrtal Racing a Valtr Racing Team.

Na polský prestižní závod se díky příznivému počasí tým MM Technology vrací po mnoha letech. Na trati se představí tovární kamion Čenda, za jehož volantem usedne znovu zkušený Martin Macík Jr. Pro Čendu to bude letošní podnik závod a jeho posádku čeká výjimečná změna.

Stabilní a osvědčenou dvojici Martin Macík jr. a David Švanda v kabině při absenci Františka Tomáška doplní jako navigátor výjimečně populární motocyklista David Pabiška, mnohonásobný účastník Dakaru. Kombinace Macíkova zkušeného řidičského stylu a Pabiškovy preciznosti, vypěstované v náročných etapách Rallye Dakar, slibuje vzrušující závodní zážitek. Fanoušci se mohou během víkendu těšit na dynamický výkon plný adrenalinu, rychlých rozhodnutí a nečekaných zvratů.

„Zatímco Ferry si bude užívat na dovolené, trať Baja Poland si s námi jako navigátor užije právě David. Známe se s ním dobře, protože se pravidelně jako host účastní akce Posedlí Dakarem a jeho brácha byl naším dlouholetým týmovým manažerem. David nás zkrátka dobře zná a je to náš dlouholetý kamarád. Tak snad jím zůstane i po závodu,“ okomentoval s humorem chystanou změnu ve složení posádky Macík junior.

Baja Poland je známá svou náročností a rychlými úseky, což dává týmu MM Technology skvělou příležitost ukázat svou odolnost, rychlost a taktiku. „Baja Poland je rozhodně výjimečná svým terénem. Trať totiž nabízí písčité vlnité úseky s rychlými pasážemi v lesích. Je také specifická tím, že její část vede vojenským prostorem. Oproti ostatním závodům to bude zajímavé zpestření," popsal itinerář rallye navigátor Pabiška.

Sedlčanská dílna MM Technology bude mít na severu Polska, blízko břehů Baltského moře, významné zastoupení. Kromě svého továrního kamionu Čendy ji budou reprezentovat další dvě klientská závodní auta. Jedním z nich je kamion Karel, patřící týmu Ruhrtal Racing. Za jeho volantem usedne pilot Florian Skibba.

Trojici zástupců doplní Michal Valtr (mladší ze synů Jaroslava Valtra) s kamionem Andrejem, který byl stejně jako Skibbův Karel postaven v MM Technology v roce 2019. Do Andreje usedne také zkušený mechanik Radim Kaplánek a nestárnoucí Jaroslav Miškolci jako navigátor.

Další soutěží pro tým MM Technology bude říjnová Marocká rallye, která bude zakončením Světového  zároveň poslední zkouškou před vrcholem letošní sezony – lednovou Rallye Dakar.

Zdroj: MM Technology

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.