Ohnivý začátek pro Marc VDS v Motegi. Týmová garáž hořela, pomohla hlavně Suzuki

První dramatický moment letošní Velké ceny Japonska přišel ještě předtím, než pořádně začala. Garáž belgické stáje Marc VDS totiž ve čtvrtek zasáhly plameny. Situaci se naštěstí brzy podařilo dostat pod kontrolu, tým vyvázl s minimem škod a bude tak moci v Moto2 zabojovat o body.

K požáru došlo ve čtvrtek večer. Vše začalo, když kapky deště prosákly do garáže skrze střechu. Ty poté dopadly na podlahu, způsobily zkrat v nabíječce jednoho ze startérů, následně se zajiskřilo a propukl požár. V té době naštěstí nikdo z členů týmu v garáži nebyl a nedošlo tak k žádným zraněním.

"Díky úžasné práci všech lidí v paddocku, ochranky a požárníků jsou škody jen minimální. Všichni členové týmu jsou v pořádku a garáž jsme přestavěli. Na víkend jsme tím pádem připraveni. Chceme veřejně poděkovat všem naším parťákům v paddocku, kteří nám ohromně pomohli," uvedla belgická stáj na sociálních sítích.

U Marc VDS děkovali zejména Suzuki. Ta má totiž garáž hned vedle nich a byli to právě členové japonské značky, kteří zaznamenali jako první, že se od belgického týmu valí černý dým. Neváhali a spěchali vytáhnout jejich motocykly ven. Poté navíc pomohli Marc VDS dát věci do původního stavu.

"Speciální díky patří Suzuki. Pomáhali nám totiž vyčistit a přestavět garáž, a to takovým způsobem, jako by byla jejich vlastní," vyzdvihli u Marc VDS.

Požár u Marc VDS vyvolal vzpomínky na rok 2019 a předsezonní testy MotoE v Jerezu. Tam tehdy shořelo všech 18 motocyklů a z tohoto důvodu musel být dokonce odložen začátek sezony. Úvodní závod premiérového ročníku elektrického seriálu se tak nekonal v květnu v Jerezu, ale až v červenci na Sachsenringu.

U Marc VDS ale měli štěstí více a o víkendu tak jeho jezdce v Moto2 uvidíme. Nejlepší jezdec stáje Tony Arbolino se nachází se ziskem 128 bodů na celkové páté příčce a stále u něj žije matematická naděje na titul. Ve hře už ale bude jen 125 bodů a Ital jich na lídra Augusta Fernándeze ztrácí už 86. Z reálného pohledu tedy bude potřebovat nejen velkou porci štěstí pro sebe, ale také pořádný kus smůly pro soupeře.

Kromě Arbolina ale bude v Motegi reprezentovat barvy týmu i Sam Lowes. Zkušený Brit usedne na motocykl poprvé od svého domácího víkendu v Silverstone, kdy si po pádu v prvním volném tréninku vykloubil levé rameno. V posledních závodech za něj proto musel zaskakovat australský mladík Senna Agius.

Foto: Marc VDS

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.