Rybníčkova krasojízda pokračuje. Své skupině dominoval i v Liberci

Třetí pokračování letošního mistrovství republiky v závodech do vrchu přineslo už tradiční obrázek. Marek Rybníček ovládl ve skupině 2 jak sobotní, tak nedělní závod. Mnoho mu navíc chybělo ani k celkovému pódiu. V obou závodech totiž skončil čtvrtý.

"Má spokojenost je velká. Celý víkend pro nás probíhal absolutně bez problémů a vše fungovalo skvěle. Tímto chci poděkovat mechanikům, kteří mi chystají vozidlo. Celý víkend bylo příjemné počasí a navíc jsme mohli vyzkoušet nová aerodynamická vylepšení," měl rodák z Náměště nad Oslavou radost.

Jak v sobotu, tak v neděli vyhrál Rybníček skupinu 2 suverénním způsobem. V obou závodech byl totiž jeho výsledný čas o téměř 18 sekund lepší než u druhého Martina Jermana. Další dvě vítězství znamenají, že Rybníček letos zatím nebyl ve skupině 2 poražen. Oba závody vyhrál jak na Masarykově okruhu v Brně, tak i na domácí půdě v Náměšti nad Oslavou.

Chyběl navíc jenom kousek a Rybníček si mohl z Liberce odvézt také pohár za celkové pódiové umístění. V obou závodech totiž skončil čtvrtý a za bronzovou příčkou zaostal vždy o méně než vteřinu.

V Liberci neměl Rybníček nouze ani o adrenalinové chvilky: "Začátek je sice pomalejší, pak ale následuje úsek, kde se jede hodně rychle. V cíli jsem měl maximální rychlost 255 km/h. Je to velmi rychlá trať a když tu uděláte chybu, znamená to pro vás náraz do svodidel a tím pádem velké škody na autě. Moc se mi tato trať líbí," přibližuje Rybníček, jaké výzvy trať na severu Čech skýtá.

Rybníček tak i nadále přesvědčivě kráčí za obhajobou titulu šampiona kategorie 2. V průběžném pořadí totiž vede už o 57 bodů před Martinem Jermanem. To je hodnota více než dvou vítězství a v praxi to znamená, že o své celkové vedení Rybníček nepřijde ani v případě, kdyby si z dalšího podniku neodnesl žádné body.

Odlišná výzva na Ústecké

Příliš dlouho Rybníček odpočívat nebude. Před sebou má totiž nabitý program. Mistrovství republiky totiž už během nadcházejícího víkendu pokračuje podnikem Ústecká 21 v Ústí nad Orlicí. A aby toho nebylo málo, o týden později následuje legendární Ecce Homo ve Šternberku.

Rybníček si uvědomuje, že ho v Ústí nad Orlicí čeká něco úplně jiného než v Liberci. Počítá i s tím, že pro jeho KTM X-Bow GTX nepůjde o lehké vystoupení.

"Je to docela dost pomalá trať. Myslím si, že nám zdaleka nebude vyhovovat tak jako v Liberci," je nohama na zemi.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.