Smutná zpráva z Itálie, zemřela 22letá naděje rychlých člunů

Svět rychlých motorových člunů přišel tento týden o nadějného jezdce Mattiu Ghiraldiho. Závodil za týmu C&B Racing Motonautica ze San Nazzara.

Talentovaný Ital náhle podlehl zákeřné nemoci. Rodák z provincie Piacenza závodil v kategorii Osy 400 za tým vedeným mistrem světa Alessandrem Cremonou.

„Dnes ráno přišlo velmi špatné probuzení. Právě jsme se dozvěděli hroznou zprávu o úmrtí našeho mladého sportovce. Se zlomeným srdcem a stále nevěřícně objímáme rodinu. Vyjadřujeme nejhlubší soustrast. Mattio, život umí být krutý, ale jsme si jisti, že tvoje velká vášeň pro náš sport neustane a i v oblacích budete soutěžit,“ uvedl tým z Bassa Piacentina 12. července.

Mattia pocházel ze závodnické rodiny. Jeho otec Daniele byl sám šampionem vodního motorsportu. Proto se mladík rozhodl závodit s jeho startovním číslem 27. To ale nyní osiřelo…

Foto: facebookový profil Mattii Ghiraldiho

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.