Monaco Historique 2010: Teutónská invaze.

Bylo to roku 2010, kdy Monaco Historique objevilo pro své záměry i PR-oddělení automobilky VW-Porsche. Z musea v Zuffenhausenu se proto na Cote d´Azur vydal transportér s drahocenným nákladem: dvěmi předválečnými „Stříbrnými rybkami“ Auto Union. Ani ohledně obsazení kokpitů se nešetřilo a vozy, ve kterých dříve zářili Bernd Rosemeyer, Tazio Nuvolari a Hans Stuck sen., předvedli v Monaku Jacky Ickx a Hans-Joachim Stuck.

Není divu, že se na tuto krásu přišli podívat i rekordman z Le Mans, Tom Kristensen a první žena F1, Maria Teresa de Filippis. Německy mluvící frakci doplnil rakouský evergreen Dieter Quester za volantem jeho sportovního BMW 328.

Zajímavé kombinace jezdec-vůz nabízely i „modernější“ monoposty. Richard Attwood startoval ve formuli 1 na Brabhamu, Nanni Galli na Tecnu a Emanuele Pirro se s jeho Martini s úspěchem vrhl na dobytí vavřínů ve formuli 3. Při tom mu přijeli držet palce dva staří kamarádi: Pierluigi Martini s Paolem Barillou.

A-propos formule 3 v Monte Carlu: Pole čtyř desítek účastněných malých raket se postaralo o největší boje na trati a bohužel i o největší počet nehod. Pořadateli tohle někdy bylo až moc...

Text a foto: Roman Klemm