Světový šampionát supermota míří poprvé do Vysokého Mýta

Vysoké Mýto bude o víkendu poprvé v historii hostit závod světového šampionátu v supermotu. Součástí závodního víkendu jsou i podniky mistrovství Evropy juniorů a českého šampionátu.

Program začíná už v pátek spanilou jízdou ulicemi východočeského města. V sobotu se konají kvalifikace všech tříd. V 17:00 budou k vidění první jízdy mistrovství světa.

V neděli dopoledne čekají jezdce zahřívací tréninky. Od pravého poledne se postupně odehrají v jednotlivých jízdách bitvy o nejlepší startovní pozice ve finále, samotné finále a následné vyhlášení vítězů závodů.

Závody supermota jsou letos okořeněné novinkou zvanou Joker Lane. Jedná se o variace na Joker Lap známý už po léta z rallyekrosu. Jezdci si v průběhu závodu musí vybrat, kdy absolvují speciální část tratě, kterou musí projet a prodloužit si tak okruh.

Do Vysokého Mýta míří elita světového šampionátu S1GP: Thomas Chareyere, Diego Monticelli (oba tovární tým TM/L30), Lukas Hollbacher (MTR Racing), Elia Sammartin či Marc-Reiner Schmidt (oba Phoenix Racing Team).

Mezi hvězdami MS se nebudou chtít ztratit ani čeští zástupci. Milan Sitnianský z Phoenix Racing Teamu je stálým účastníkem MS a po prvním závodě v italské Ortoně mu patří průběžná sedmá příčka. Naopak premiéru budou mít Aleš Cikánek, Miloš Řihák a Erik Provazník.

Aktuální pořadí MS S1GP ZDE

Foto: Autoklub ČR

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.