Podmolové s Česákem ovládli na Night of the Jumps týmovou soutěž

Freestyle motokrosové bratrské duo Podmolů s Matějem Česákem jsou letošními šampiony v týmové soutěži v rámci seriálu Night of the Jumps.

Triumfem v posledním letošním závodě ve švýcarském Curychu totiž dokázali bodově přeskočit tým World ve složení Luc Ackerman z Německa, Rakušan Harry Bink a Mat Rebeaud ze Švýcarska. „Je to velký úspěch pro naši freestyle scénu. Ukázali jsme, že tu máme hodně šikovných borců, co na sobě intenzivně pracují a sbírají úspěchy,“ prohlásil Libor Podmol, který se teď připravuje na lednovouo Rallye Dakar.
 
Souboj národů organizuje společnost Night od the Jumps, která v minulosti pořádala závody mistrovství světa pod hlavičkou FIM. Od roku 2020 se však soustředí na týmové soutěže, které dokážou publikum pořádně nažhavic. Letošními šampiony jsou závodníci z Česka. Zásluhu na tom mají také jezdci na koloběžkách Richard Zelinka a Matěj Pekárek. A v minulých soutěžích pomohl k dobrým výsledkům i Petr Pilát.
 
Čeští freestyle závodníci předváděli ve Švýcarsku vyrovnané výkony, po freestyle motokrosuvedli. Česák zvítězil v soutěži „Best whip“, bratři Podmolové pak brali druhé místo v „Synchu“, kdy dva jezdci předvádí stejné triky najednou. Své nejlepší triky pak předvedli Česák a Zelinka s Pekárkem.

Překvapivé vítězství ve Švýcarsku, ale také celkové nad týmem World a Španělska si tak připsali čeští reprezentanti. A pro rok 2023 získali titul v soutěži národů. „Když jsme viděli sestavu soupeřů, tak s takovým úspěchem jsme nepočítali. Je to parádní vizitka pro náš sport a třeba další kluky, kteří se freestyle věnují,“ dodal Libor Podmol, pro kterého to byla poslední freestyle motokrosová akce letošního roku. Teď už se plně věnuje dakarské přípravě.

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.